Інтерфакс-Україна
21:25 26.12.2022

Визнання Росії державою-спонсором тероризму вже суттєво обмежує її економічні можливості - Подоляк

2 хв читати
Визнання Росії державою-спонсором тероризму вже суттєво обмежує її економічні можливості - Подоляк

Визнання Росії у світі державою-спонсором тероризму вже суттєво обмежує її економічні можливості, заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

"Це суттєво обмежує можливості Росії вести діалог на різних рівнях, зокрема, на дипломатичному. Але я хотів би ширше це розглянути. Визнання РФ державою-спонсором тероризму суттєво обмежує й економічні можливості Росії", - заявив Подоляк в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Так, за його словами, Росія сьогодні вже практично втратила свій економічний суверенітет і не може безпосередньо купити в тій чи іншій країні або навіть у приватних виробників ключові технологічні продукти, наприклад, для ремонту літаків.

"Тобто вона сьогодні може купити щось десь тільки через посередників, а статус держави-спонсора тероризму навіть цих посередників прибирає. І там залишаються тільки кримінальні посередники - а це інше ціноутворення, можливості, постійний моніторинг з боку міжнародних аудиторів тощо", - сказав він.

Крім того, на думку радника голови ОП, статус держави-спонсора тероризму обмежуватиме коло країн, які бажають вести діалог із РФ.

"Я вже не говорю про репутаційні втрати для тієї чи іншої держави, яка вестиме діалог з країною, визнаною в Європі державою-спонсором тероризму або державою-терористом. Країни, які зараз все ще займають нейтральну позицію, зокрема щодо санкцій проти РФ, довго думатимуть, чи потрібно мати певні економічні відносини з РФ", - додав він.

Також, зазначив Подоляк, одним із ключових завдань України зараз є запровадження санкцій проти російської державної компанії "Росатом".

Зважаючи на те, що Росія робила в Чорнобилі, Енергодарі було б бажано внести "Росатом" у категорію інституцій, які спонсорують тероризм як форму контролю над атомними об'єктами. Ми маємо вийти на те, щоб держави ухвалили резолюції, які обмежать "Росатом" та "Росенергоатом", як його доньку, у тому, щоб вони не мали можливості вести прямі договірні відносини з тими чи іншими країнами, особливо на європейському континенті", - резюмував він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Корнієнко: вірю, що у Раді будуть голоси за ратифікацію угоди між США та Україною про копалини

Орбан різко відповів Зеленському відносно вступу України до ЄС

Сіярто про блокування Угорщиною вступу України до ЄС: Київ має обирати відповідний тон

Зеленський: В Угорщині 70% людей за вступ України в ЄС, не треба нас втягувати у свої вибори

Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет до $1,01 трлн у 2026 фінроці, скоротити невійськові видатки

ЄС конфіскує мільярди російських активів для компенсації західним інвесторам - Reuters

Сибіга: Україна наполягає на посиленні тиску на РФ, її короткочасні перемир"я – це тільки маніпуляції

Яценюк про угоду щодо корисних копалин: історичне визнання війни росії проти України

Угода про партнерство надсилає РФ сигнал про зацікавленість США у довгостроковому успіху України – Білий дім

Угода допоможе США домінувати у сфері штучного інтелекту, а Україні надасть доступ до передових технологій видобутку корисних копалин – сенатор Грем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА