Інтерфакс-Україна
18:12 11.01.2023

Питання членства України в НАТО не може бути викреслене з порядку денного - Науседа

1 хв читати
Питання членства України в НАТО не може бути викреслене з порядку денного - Науседа

Президент Литви Гітанас Науседа наголошує на важливості просування в процесі євроатлантичної інтеграції України.

"Сьогодні війна триває. І порушується територіальна цілісність України. Спершу необхідно її відновити. Водночас членство України в НАТО не може бути викреслено з порядку денного. Ми маємо узгодити алгоритми та формули, які ми використовуватимемо, щоб рухатися далі в цьому аспекті", – заявив Науседа на пресконференції з президентами України та Польщі у Львові.

Він наголосив, що Литва зі свого боку робить усе можливе, щоб Україна змогла скористатися принципом "відкритих дверей", який пролунав на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 році.

"Через 14 років немає прогресу щодо України. І саме тому ми сьогодні говорили (з президентом України та Польщі – ІФ-У) про гарантії безпеки, які могли б бути надані Україні на наступному саміті НАТО. Щоб Україна відчувала себе у більшій безпеці та відчувала підтримку з боку НАТО. І щоб ми могли говорити про політичну співпрацю між Україною та НАТО", - сказав президент Литви.

Він також висловив побажання, щоб такі зустрічі глав держав Люблінського трикутника стали ще одним свідченням політичної співпраці та волі України, Польщі й Литви.

"На таких зустрічах ми могли б обмінюватися інформацією та говорити про досягнення, зокрема у сфері євроатлантичної інтеграції", - резюмував Науседа.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА