Інтерфакс-Україна
11:32 17.02.2023

Порошенко закликає Захід "убити" російську економіку: час виграти цю війну

2 хв читати
Порошенко закликає Захід "убити" російську економіку: час виграти цю війну

П'ятий президент України Петро Порошенко закликає західних партнерів до поглиблення економічних санкцій, зокрема у сфері нафти та нафтопродуктів, а також газових постачань, повідомляється на сайті партії "Європейська солідарність".

"Петро Порошенко у своїй колонці для журналу Newsweek закликав західних партнерів запровадити проти Росії такі санкції, які остаточно підірвуть її економіку і зруйнують основу путінського режиму", - йдеться у повідомленні.

"Формула перемоги України проста: поставки зброї, економічні санкції проти Росії, допомога у зміцненні стійкості України, депутінізація Росії та вступ України до Європейського Союзу і НАТО", – пише Порошенко.

Він зазначає: гроші – це пальне, яке живить смертоносну військову машину Росії, котра продовжує вбивати українців. "Щоб зупинити цю машину, військових дій замало. Повинні бути потужні фінансові удари - справжні, економічна криза - і навіть соціальні потрясіння", - пише п'ятий президент.

"Нові обмеження на російську нафту та нафтопродукти, впроваджені відповідно у грудні та лютому, стартували настільки вдало, що повернули з минулого образи Росії-СРСР як іржавої "бензоколонки Європи" та "Верхньої Вольти з ракетами". На тлі обвалу нафтогазових доходів, дефіцит федерального бюджету РФ у січні склав майже $25 млрд. Подібного не траплялося з 1998 року – символічного року економічної катастрофи для Росії. Цю позитивну тенденцію треба закріпити", – вважає Порошенко.

Зокрема він закликає припинити перевезення російської нафти танкерами тіньового флоту, а також обмежити постачання скрапленого газу з Росії. "Наполягаю на закритті доступу до Суецького каналу для російських вантажів. Чим довший маршрут росіян до китайців та індійців, тим більші транспортні витрати, тим більші втрати Росії, тим менше загине українців", – зазначає Порошенко.

За його словами, доцільним є також закриття південної гілки нафтопроводу "Дружба": "Україна, в тому я переконаний, готова буде піти на втрати від своїх доходів і від "Дружби", і навіть від ГТС. Те, що може коштувати Києву 1 мільярд доларів, обійдеться Москві в 16 мільярдів: 10 на газі і 6 на нафті".

Якщо всі ці пропозиції буде реалізовано у найближчих пакетах санкцій Євросоюзу, вже до кінця третього кварталу 2023 року повністю вичерпається ліквідна частина російських золотовалютних резервів. Це вб'є російський імпорт, а отже, вб'є економіку. Інфляція та різке падіння рівня життя вдарить по соціальній основі влади Путіна, вважає Порошенко.

"Без Путіна світ точно стане кращим. Позбавте Путіна грошей, допоможіть нам зброєю, додайте санкцій з пекла, депутінізуйте Росію і привітайте Україну і в ЄС, і в НАТО. Тільки усі складові цієї формули перемоги разом гарантують сталу безпеку європейському континенту та усьому світу. Настав час виграти цю війну", – резюмує Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

Кадрові ротації мають дати імпульс позитивним змінам у сфері безпеки та оборони - Чернєв

Зеленський обговорив з Макроном постачання ракет для ППО та дипломатичні кроки

Заява лідерів ЄС та Великої Британії: Безпека в Арктиці має бути досягнута союзниками по НАТО із дотриманням принципів Статуту ООН

Кадрові ротації Рада розгляне на наступному пленарному тижні - Железняк

КМІС: 10% українців вважають, що вибори потрібно проводити до припинення вогню

Зеленському довіряють 59% українців, не довіряють 35% - КМІС

Українці найбільше чекатимуть від політиків в разі проведення виборів завершення війни та боротьби з корупцією – досліждення Ipsos

Арахамія: Одночасні вибори й референдум можуть забезпечити легітимність плебісциту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА