02:05 22.03.2023

Китай готовий до поглиблення всеосяжної стратегічної співпраці з Росією незалежно від ситуації у світі

2 хв читати
Китай готовий до поглиблення всеосяжної стратегічної співпраці з Росією незалежно від ситуації у світі

Китай готовий до подальшого поглиблення та збагачення значення всеосяжної стратегічної співпраці та партнерства з Росією незалежно від змін ситуації на міжнародній арені, заявив голова КНР Сі Цзіньпін у ході переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним.

"Незалежно від того, як зміниться міжнародна ситуація, Китай буде, як і раніше, відданий просуванню всеосяжної стратегічної співпраці між Китаєм і Росією в нову епоху", - наводить МЗС КНР слова Сі Цзіньпіна.

Він сказав: "Мій державний візит до Росії цього разу - це подорож дружби, співпраці та миру. Китай готовий співпрацювати з Росією в майбутньому, щоб збагатити значення всеосяжної стратегічної співпраці та партнерства між Китаєм та Росією в нову епоху, підвищити добробут народів двох країн і зробити більший внесок у справу сприяння людському прогресу".

Сі Цзіньпін звернув увагу на те, що, будучи постійними членами РБ ООН, Китай і Росія "зобов'язані і повинні працювати разом, щоб спрямовувати і просувати глобальне управління шляхом, що відповідає очікуванням міжнародного співтовариства", наголошується в повідомленні китайського зовнішньополітичного відомства.

"Обидві сторони повинні підтримувати одна одну з питань, що стосуються основних інтересів один одного, і спільно протистояти втручанню у внутрішні справи зовнішніх сил", - наголосив голова КНР.

Він вважає, що "необхідно зміцнювати комунікацію та координацію у міжнародних справах (...), практикувати справжній багатосторонній підхід, протистояти гегемонізму та політиці сили".

За словами Сі Цзіньпіна, "є великий потенціал і простір для китайсько-російського співробітництва, яке є стратегічним, надійним і стабільним". Він закликав зміцнювати спільну координацію, розширювати співпрацю у сфері енергетики, інформаційних технологій, цифрової економіки, сільського господарства, торгівлю механічною та електротехнічною продукцією та іншими сферами.

Путін завив про те, що Росія "твердо підтримує Китай у захисті його власних законних інтересів з питань, пов'язаних із Тайванем, Гонконгом та Сіньцзяном", йдеться у повідомленні МЗС Китаю. Російський президент також зазначив, що "російська сторона цінує, що Китай завжди дотримувався об'єктивної та справедливої позиції у міжнародних справах, підтримує китайську ініціативу глобальної безпеки, ініціативу глобального розвитку та глобальну цивілізаційну ініціативу та готова до подальшої тісної співпраці з Китаєм на міжнародному рівні".

На офіційному сайті китайського МЗС опубліковано повні тексти двох спільних заяв Росії та Китаю, підписані за підсумками візиту китайського керівника до Москви.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА