19:39 30.03.2023

ЄС не піде на розрив із Китаєм, але у відносинах із ним враховуватиме нові ризики - голова Єврокомісії

2 хв читати
ЄС не піде на розрив із Китаєм, але у відносинах із ним враховуватиме нові ризики - голова Єврокомісії

Європейський Союз не піде на розрив із Китаєм, хоча вважає його системним противником, але, розвиваючи взаємодію, враховуватиме ризики, які виникають зі зміною ролі Китаю у світі, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн напередодні свого візиту до Пекіна.

"Я вважаю, що розрив із Китаєм недоцільний і не відповідає інтересам Європи. Наші відносини не чорні і не білі - і наша реакція (на поведінку Китаю - ІФ-У) не може бути одноколірною. Ось чому ми маємо зосередитися на зниженні ризиків, а не на роз'єднанні", - сказала фон дер Ляєн у четвер, виступаючи в аудиторії Інституту китаєзнавства ім. Меркатора і Центру європейської політики.

ЄС, за словами фон дер Ляєн, хоче працювати з китайськими партнерами з глобальних питань, як-от торгівля, фінанси, клімат, сталий розвиток або охорона здоров'я. Для цього ЄС зміцнюватиме інститути і системи, у рамках яких країни можуть конкурувати й отримувати вигоду.

Голова ЄК нагадала, що нині Китай - життєво важливий торговельний партнер, на його частку припадає 9% товарного експорту ЄС і понад 20% - імпорту. Але відносини розбалансовані, на них дедалі більше впливають викривлення, створювані системою держкапіталізму в Китаї, попередила голова Єврокомісії.

Всеосяжна угода про інвестиції (CAI), переговори щодо якої завершилися 2020 року, спрямована на таке балансування. Але ЄС має визнати, що світ і Китай значно змінилися за три роки й угода потребує перегляду. Є деякі галузі, де торгівля та інвестиції становлять загрозу економічній та національній безпеці ЄС, особливо в контексті "явного злиття військового та комерційного секторів Китаю".

Вона також зазначила, що "ЄС має визначити свої майбутні відносини з Китаєм та іншими країнами в таких чутливих галузях високих технологій, як мікроелектроніка, квантові обчислення, робототехніка, штучний інтелект, біотехнології". "Там, де не можна виключити цілі подвійного призначення або можуть бути порушені права людини, потрібно буде чітко визначити, чи відповідають інвестиції або експорт нашим власним інтересам безпеки. Ми маємо забезпечити, щоб капітал, досвід і знання наших компаній не використовувалися для посилення військових і розвідувальних можливостей тих, хто є системними конкурентами", - сказала голова ЄК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА