Інтерфакс-Україна
12:40 05.04.2023

ТСК дала попередній висновок щодо кейсу про можливі порушення під час експорту зерна - голова комісії

2 хв читати
ТСК дала попередній висновок щодо кейсу про можливі порушення під час експорту зерна - голова комісії

Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради з економічної безпеки затвердила попередній висновок щодо кейсу про можливі порушення під час експорту зерна, повідомив голова комісії, народний депутат із фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"ТСК встановлено, що внаслідок недбалого та несумлінного виконання своїх службових обов'язків зі сторони керівництва ДМС (Державної митної служби - ІФ-У), Одеської митниці та територіального підрозділу БЕБ (Бюро економічної безпеки - ІФ-У) у м. Одеса відповідними службовими особами не вжито належних заходів із забезпечення виконання протоколу, напрацювання такого алгоритму щодо його виконання, який за дотримання законних прав та інтересів громадян і суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності міг би забезпечити запобігання експорту зерна підприємствами з ознаками фіктивності (або здобутого нелегальним шляхом)", - написав Железняк у своєму телеграм-каналі в середу.

За словами нардепа, ТСК завершила перший етап розгляду кейсу з "чорним зерном" і провела на цю тему чотири засідання.

"Нагадаю коротко, що це взагалі за кейс із зерном: коли "зерновий коридор" використовується для того, щоб компанії з явною ознакою фіктивності експортували зерно, яке було куплене без будь-яких податків. Зазвичай таке зерно або скуповувалося за готівку, або в "чорну" вирощується на землях держпідприємств, або - вкрадене", - зазначив депутат.

Железняк наголосив, що в результаті таких операцій держава не отримує ані податків з експорту, ані повернення валютної виручки. Він також наголосив, що операції з "чорним зерном" є одним з елементів фінансових потоків під час виведення грошей з України нелегального грального бізнесу.

Голова ТСК нагадав, що для запобігання таким операціям Державна податкова служба, БЕБ і ДМС у вересні 2022 року уклали протокол, згідно з яким у разі наявності інформації про фіктивність компанії-експортера такий експорт зупиняли на перевірку. Але за виявленими ТСК фактами з вересня 2022 р. було багато випадків випуску таких компаній без перевірки.

Він також зазначив, що попередні втрати держбюджету від такої бездіяльності держорганів становлять від 5 млрд грн.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/3804

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність забезпечувати припинення вогню, серед них не лише європейські – речник МЗС

Депутати "Євросолідарності" прийшли до НБУ з вимогою припинити тиск на Порошенка та МІБ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

Раді пропонують продовжити строк добровільного повернення до служби військовослужбовців, які самовільно залишили частину або дезертирували - нардеп

Індія купила у Франції 26 винищувачів

Кличко бере участь у конгресі ЄНП, де обговорюють підтримку України

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА