Інтерфакс-Україна
12:56 25.04.2023

Група Єрмака-Макфола пропонує запровадити повні санкції проти російських нафтогазових компаній і "Росатома"

2 хв читати
Група Єрмака-Макфола пропонує запровадити повні санкції проти російських нафтогазових компаній і "Росатома"

Міжнародна робоча група із санкцій проти Росії Єрмака-Макфола пропонує припинити прямі постачання російського газу до Європейського Союзу (ЄС), за винятком транзитних через Україну, створити в Україні буфер для зберігання газу та запровадити повні санкції проти російських нафтогазових компаній.

Це випливає з "Плану дій 2.0" щодо посилення санкцій проти РФ, розміщеного на сайті Стенфордського університету.

"Припинити прямі постачання російського газу до Європейського Союзу (ЄС), за винятком транзитних через Україну... Зокрема цей захід припинить використання Росією газопроводу "Турецький потік" для постачань газу до ЄС. Окрім того, ми запропонували санкції, що забороняють імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ) до Європи", - йдеться в документі.

"Ми закликаємо партнерів України у Східній Азії (наприклад Японію, Південну Корею і Тайвань), які суттєво скоротили закупівлі російських енергоносіїв, наслідувати приклад Європи і припинити купувати російську енергію", - зазначають автори.

Вони також пропонують запровадити повні санкції щодо всіх російських нафтогазових компаній, зокрема таких як "Газпром", "Газпромнефть", "Роснефть", "Сургутнефтегаз", "Лукойл", "Татнефть, "Транснефть", "Сибур", "Зарубежнефть" тощо з обмеженими винятками для дотримання граничних цін на нафту.

У документі також пропонується запровадити повні санкції проти Газпромбанку, який раніше був звільнений від санкцій для полегшення торгівлі енергією. "Коаліційним урядам слід запровадити 100-відсотковий податок на будь-яку вигоду, одержувану нафтовими і газовими компаніями, такими як Total і SLB, від операцій у Росії або Білорусі з 24 лютого, 2022 року, водночас усі виручені кошти буде спрямовано на підтримку відновлення України", - йдеться в тексті.

"Ми закликаємо всі країни коаліції запровадити санкції проти "Росатома". Як ми вперше рекомендували в документі нашої робочої групи № 8, 1, ми пропонуємо заборону на російський уран, а також персональні санкції щодо керівництва "Росатома" і посадових осіб "Росатома", які працюють в Україні", - зазначають автори.

Джерело https://fsi.stanford.edu/working-group-sanctions?fbclid=IwAR3vN9X7GQEE_B93jvxDCXpzmPavI-pEw_ldy7bhqQsX649eoNdxjtql-FU

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США очікують від Угорщини відмови від нафти РФ і закликають Китай тиснути на Москву – посол США при НАТО

Міністерства оборони України та Великої Британії домовилися про спільне виробництво дронів-перехоплювачів - Умєров

Мелоні на засіданні Коаліції охочих наголосила на важливості єдності Європи та США

Зеленський: Тиск на російську нафту – це інструмент для закінчення війни

Питання використання заморожених актививів РФ має бути вирішено до Святвечора – прем’єр-міністерка Данії

Україна та партнери не шукають способу, як зупинити війну без США – Зеленський

Прем’єр Нідерландів вважає, що голландський парламент погодився б у питанні далекобійної зброї для України

Зеленський сподівається, що ЄС зможе прийняти практичне рішення щодо використання заморожених росактивів до кінця 2025 р.

Стармер: Британія збільшує програму, щоб надати Україні 5 тис. ракет багатоцільового призначення

Канада готова відновити торговельні переговори з США, як тільки Вашингтон буде готовий - Карні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА