Інтерфакс-Україна
18:27 11.05.2023

Порошенко на виставці озброєнь в Афінах: Готуємо великі сюрпризи росіянам

2 хв читати

П'ятий президент України Петро Порошенко, який перебуває на масштабній міжнародній військово-промисловій виставці DEFEA 2023 у столиці Греції Афінах, показав нові розробки, які незабаром посилять українську армію і стануть неприємними сюрпризами для ворога.

"Ця виставка, яка зараз відбувається в Афінах, дуже важлива, з дуже великим рівнем репрезентативності. Десятки керівників країн, урядів, міністерств оборони сьогодні присутні тут, де фактично координується майбутнє оборонно-промислового комплексу світу", - зазначив Порошенко, повідомляє пресслужба партії "Європейська солідарність".

Одна з розробок, яка незабаром надійде до ЗСУ, - це нова модифікація БПЛА Poseidon 10, спільний проєкт Фонду Порошенка та ізраїльсько-американсько-кіпрської компанії-виробника.

"Він має вдвічі більший зум камери, має вдвічі більші характеристики "тепла", має на 40% більшу потужність батареї. Має новий комплекс протидії російській системі радіоелектронної боротьби, нову систему комунікацій і визначень. Це – наш новий спільний продукт, розроблений фахівцями компанії на базі майже річного досвіду експлуатації Poseidon 10 на полі бою", - пояснює Порошенко.

Він висловив сподівання, що до середини літа нові модифікації Poseidon 10 надійдуть у війська.

"Це 100% те, на що чекають українські воїни, українські бригади, які оперують "Посейдонами", - зазначив Порошенко.

Він також показав безпілотний комплекс морського базування, який має швидкість понад 150 кілометрів на годину.

"Це спільний продукт всесвітньо відомої компанії Leonardo, зроблений на їхній базі, озброєний їхнім озброєнням, він має унікальні стабілізаційні характеристики, унікальні характеристики дальності. Ми дуже сподіваємося, що українські ВМС скористаються цими пропозиціями", - наголосив Порошенко.

"Ми намагаємося бути на два-три кроки попереду того, чого очікує від нас Росія", - додав він.

Порошенко також анонсував БПЛА Poseidon 12 і назвав його "великим сюрпризом для росіян".

"Ми не виключаємо, що він матиме крім ударних потужностей ще й радарні потужності, які створять нові додаткові можливості для танкових батальйонів, які постачаються в рамках танкової коаліції "Рамштайн". Оснащені відповідною електронікою, вони збільшують майже вдвічі радіус дії артилерії танкових гармат, збільшують ефективність і безпеку для танкових екіпажів", - пояснив Порошенко.

"Ми робимо все можливе, щоб якомога швидше доставити це в Україну, для наступу. Мені приємно, що "Посейдони", які є нашою спільною програмою, сьогодні є родзинкою цієї виставки", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА