23:01 03.07.2023

Кулеба: грузинська влада хоче довести Саакашвілі до смерті

2 хв читати
Кулеба: грузинська влада хоче довести Саакашвілі до смерті

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що грузинська влада хоче довести ув'язненого екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі до смерті.

"Я думаю, реально вони хочуть довести його (Саакашвілі - ІФ-У) до смерті. Причому це все тримається виключно на особистій ненависті та помсті, яку нові грузинські управлінці мають щодо Саакашвілі. Це ж не те, що стосується якихось раціональних аргументів". "Немає людини – немає проблеми", - сказав Кулеба в ефірі національного телемарафону в понеділок увечері.

За словами міністра, Київ пропонував та пропонує грузинській стороні різні варіанти, як повернути Саакашвілі в Україну, а також відомо, що інші країни робили подібні пропозиції, координуючись із Києвом.

"Якщо вони (влада Грузії – ІФ-У) вважають Саакашвілі загрозою для внутрішньої політики – дайте йому виїхати з Грузії, нехай живе спокійним життям в Україні чи якійсь іншій країні світу. І живіть там далі, продовжуйте зближуватися з Росією, якщо ви так хочете. Але ж ми бачимо інше, ми бачимо сліпу, просто звірячу політику – довести його до смерті", - заявив глава МЗС.

Також Кулеба зазначив, що сьогодні ситуація із Саакашвілі "досягла точки кипіння" і на кадри із ув'язненим екс-президентом Грузії неможливо спокійно дивитися.

"Ми стежимо за ситуацією навколо нього, перебуваємо в контакті з ним, але просто сьогодні все досягло точки кипіння, тому й пішли сьогодні на такий різкий крок. Різкий, але справедливий. Коли держава чимось незадоволена, то перший рівень реакції – це висловити протест. Другий рівень реакції – відкликати свого посла на консультації. А третій рівень реакції, на кілька рівнів вищий за жорсткістю – попросити посла цієї країни виїхати з України на консультації зі своїм урядом", - сказав міністр.

Він підкреслив, що в дипломатії це надзвичайно жорстка форма, але грузинська влада на неї заслуговує.

"І консультуватися зі своїм урядом він (посол - ІФ-У) повинен, власне, про те, куди взагалі йде Грузія і навіщо вони руйнують грузино-українські відносини, і що вони мають зробити для того, щоб їх урятувати. Ми вважаємо, що вони мають припинити знущання з Міхеїла Саакашвілі і повернути його нам, оскільки він громадянин України", – заявив Кулеба.

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив МЗС викликати посла Грузії в Києві і висловити йому протест у зв'язку з ув'язненням екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Зеленський також доручив МЗС запропонувати послу протягом 48 годин залишити Україну для проведення консультацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Профільний комітет поки що не почав розглядати поправки до законопроєкту про мобілізацію - Фріз

Президент Фінляндії виступив проти ідеї введення західних військ в Україну

Подоляк: Сам факт обговорення можливості відправлення іноземних військ в Україну - хороший сигнал

Розміщення західних військ в Україні необов'язково означає їхню участь у військових діях із РФ - глава МЗС Франції

Допомога Україні не повинна обмежувати польського фермера - Туск

Шольц: Наземних військ європейських держав або НАТО в Україні не буде

Європарламент підтримав створення Українського фонду в розмірі EUR 50 млрд на 2024-2027 рр.

Понад половина поправок до другого читання законопроєкту про мобілізацію надійшла від монобільшості - Фріз

Розбіжності в Конгресі США щодо шатдауну та іноземної допомоги подолати не вдалося - ЗМІ

Шольц проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА