Інтерфакс-Україна
17:42 21.08.2023

Ердоган планує обговорити з Путіним відновлення Чорноморської зернової ініціативи у вересні - ЗМІ

1 хв читати
Ердоган планує обговорити з Путіним відновлення Чорноморської зернової ініціативи у вересні - ЗМІ

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган планує обговорити відновлення Чорноморської зернової ініціативи з президентом Росії Володимиром Путіним у вересні, повідомляє "Анадолу".

"У вересні в Індії відбудеться засідання G-20. У США заплановано засідання Генеральної Асамблеї ООН. Ми обговоримо ("зернову ініціативу" - ІФ-У) з паном Путіним, якщо з'явиться така можливість у зв'язку зі щільним графіком", - заявив Ердоган журналістам під час поїздки в Будапешт.

Також президент Туреччини сказав, що перше судно, яке вийшло з порту в Одесі після припинення "зернової ініціативи", не було зерновозом.

"Це судно, що вийшло з України, Одеси, не є зерновозом, це контейнер. Відповідну заяву зробило і наше Міністерство національної оборони. Наша основна мета тут - досягнення позитивної позиції Росії щодо "зернового коридору" за допомогою телефонних розмов із паном Путіним", - зазначив він.

Крім цього, Ердоган наголосив, що Туреччина "докладає зусиль для досягнення мирних переговорів між Росією та Україною".

"Ми прагнемо цього, це наше бажання. Ми детально обговорили ці питання під час візиту Зеленського (до Туреччини - ІФ-У), під час переговорів із ним, а також зустрічей на полях саміту лідерів НАТО. Я сподіваюся, що ми досягнемо результату, якщо обидва лідери (України та РФ) схвалять наше посередництво", - сказав Ердоган.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мер Києва оскаржує спробу втручання у кадрові призначення

Британський ексдепутат ЄП зізнався в хабарях за проросійську позицію, його зв'язковим був депутат від ОПЗЖ

Україна сподівається, що в Угорщині почують США щодо закупівлі російської нафти - Зеленський

Глава МЗС Угорщини відреагував на заборону в'їзду в Україну угорським військовим згадкою про членство в ЄС

Сіярто заявив, що Зеленський "втрачає глузд через свою антиугорську одержимість"

МЗС КНР: підтримуємо Європу у політичному врегулюванні війни в Україні

Безкарність РФ заохочуватиме потенційних агресорів в усьому світі – Сибіга на саміті МЗС G20

РФ отримує від транзиту через нафтопровід "Дружба" кошти на тисячу "шахедів" на день

Війна РФ підриває репутацію ООН - президент Естонії

Казахстан готовий надати майданчик для переговорів між Росією і Україною, але не буде посередником, – Токаєв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА