Інтерфакс-Україна
14:39 06.09.2023

Чорноморська зернова ініціатива має відновитися без додаткових вимог або обмежень РФ - посол України в Туреччині

1 хв читати

Відновлення дії Чорноморської зернової ініціативи має відбутися без додаткових вимог або обмежень з боку РФ, заявив посол України в Туреччині Василь Боднар "Голосу Америки".

Коментуючи візит турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана до Росії та безрезультатні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним щодо відновлення Чорноморської зернової ініціативи, Боднар сказав, що для Анкари ця угода була важливою, оскільки йшлося про політичний вплив Туреччини і в регіоні, і у світі.

"Туреччина перш за все відстоює свої інтереси, оскільки вона також зацікавлена і в зерні, і в більшій стабільності в регіоні Чорного моря, і в реалізації своїх економічних інтересів", - сказав Боднар.

Зустріч Ердогана з Путіним, на думку українського дипломата, слід розглядати в контексті геополітичного балансування. Він нагадав, що цій зустрічі передував візит очільника турецького МЗС в Україну, де було проведено переговори з президентом Володимиром Зеленським, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та іншими українськими чиновниками.

"Туреччина з цієї точки зору має неабиякі важелі завдяки різним взаємним залежностям із Росією в економічному, енергетичному, логістичному, туристичному, геополітичному та інших вимірах. Як результат, "зерновий коридор" міг би функціонувати без поступок країні-агресору", - зазначив Боднар.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко: єдиним прийнятним результатом переговорів має стати безумовне припинення вогню

"Європейська Солідарність" закликала спікера Ради негайно обговорити ситуацію на фронті на погоджувальній раді - співголова фракції

Міністр закордонних справ Чехії: На майбутніх парламентських виборах чеська нація проголосує за українську

Віртуальна зустріч коаліції охочих пройде в середу

Раді пропонують внести зміни до Виборчого кодексу щодо оскарження відкликання депутатів місцевих рад

Саміт Трампа і Путіна в п’ятницю має призвести до припинення вогню – глава МЗС Франції

Туск: нагнітання напруги у стосунках України та Польщі – це путінський сценарій

Глава МЗС Чехії Липавський нагороджений медаллю "За підтримку України та дипломатичні зусилля"

Орбан про заяву ЄС: вказівки з "лави суддів" можуть погіршити ситуацію на зустрічі Трампа з Путіним

Зустріч Трампа та Путіна не має вирішувати майбутнє України та Європи – депутати Європарламенту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА