11:40 26.10.2023

КМІС: 77% респондентів вважають важливим, щоб Україна стала членом ЄС

2 хв читати
КМІС: 77% респондентів вважають важливим, щоб Україна стала членом ЄС

77% опитаних вважають, що для них важливо, щоб Україна стала членом Європейського Союзу, з них 51% стверджують, що це дуже важливо для них, повідомив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) за результатами опитування, проведеного 4-20 вересня.

"При цьому із Заходу на Схід знижується частка тих, для кого є важливим, щоб Україна стала членом ЄС – з 86% до 62% (зокрема з 61% до 24% стає менше тих, для кого це є дуже важливим). Хоча загалом у всіх регіонах більшість вважають це важливим", - ідеться в пресрелізі.

Крім цього, за результатами опитування 65% респондентів довіряють ЄС, не довіряють - 25%, а НАТО довіряють 59%, не довіряють - 28%. Соціологи зазначають, що значна частка не довіри може бути пов'язана з відчуттям недостатності підтримки України під час повномасштабного російського вторгнення.

Понад половина опитаних (60%) висловили готовність до того, що вступ України до ЄС може відкластися на деякий час, щоб Україна відстоювала свої інтереси. Водночас 27% вважають, що необхідно виконати всі вимоги ЄС, щоб якомога швидше вступити до ЄС.

Дані дослідження також зафіксували, що українці досить помірковано оцінюють готовність України до вступу в ЄС. Лише 22% респондентів вважають Україну повністю готовою, 43% - вважають, що необхідні реформи, 25% - вважають Україну взагалі не готовою.

Водночас лише 19% опитаних вважають зусилля влади щодо проведення реформ достатніми, 71% - вважають зусилля недостатніми.

Як зазначається у пресрелізі, найбільший запит серед реформ у респондентів був на боротьбу з корупцією. 90% опитаних віднесли до трійки реформ і завдань антикорупційну діяльність, з них 58% - вважають це завданням №1 для України. Також до найголовніших реформ входять завдання, пов'язані з війною (77% зараховують до трійки), і реформа судової системи (43%). Про забезпечення прав людини говорять 26%, а про реформу правоохоронних органів - 21%.

КМІС провів всеукраїнське опитування на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Опитування було проведено методом особистих (face-to-face) інтерв'ю з використанням планшета, опитано 2 005 респондентів, які проживають у всіх регіонах України, контрольованих урядом України (окрім Херсонської та Донецької областей). Опитування проводили з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,5) не перевищувала 3,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко передав FPV-дрони "Пегас" та ремонтну майстерню бійцям штурмового батальйону "Да Вінчі"

Порошенко везе на східний фронт чергові 2 тисячі дронів

Зеленський: Червень - це час, коли буде правильно фактично розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу

Дуда пропонує збільшити видатки на оборону до 3% ВВП

Ми маємо надіслати меседж агресору, що об'єднані та сильні - Науседа після саміту Ініціативи трьох морів

Кулеба та Боррель обговорили кроки ЄС щодо пошуку додаткових систем "Patriot" для України

Кісіда пообіцяв Байдену продовжувати політику санкцій проти РФ

Міністр військового кабінету Ізраїлю прогнозує, що на повну ліквідацію ХАМАС потрібні роки

Віталій Кличко зустрівся з мером Кракова Яцеком Майхровським та вручив йому відзнаку "За сприяння обороні Києва"

Німеччина продовжить допомагати Україні відновлювати експорт агропродукції на міжнародні ринки - міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА