16:22 03.11.2023

Україні потрібен Національний фонд відновлення - думка

1 хв читати
Україні потрібен Національний фонд відновлення - думка

Щоб забезпечити прозоре і підзвітне відновлення, Україні потрібен цільовий Національний фонд, що має діяти на постійній основі на весь період війни.

Таку ідею висловила голова комітету з організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (партія "Слуга Народу") Олена Шуляк під час форуму "Фінансування відбудови України: удосконалення на заходах прозорості, підзвітності та доброчесності" в четвер.

"Суть створення такого Фонду полягає насамперед в ефективному управлінні фінансуванням, яке наша країна отримує від міжнародних партнерів на потреби відновлення. Гранти та позики від ЄС, іноземних урядів, міжнародних організацій та донорських установ - усе може стати джерелами надходження Фонду. Усе, окрім підсанкційних і примусово вилучених російських активів. Адже без них ми зможемо забезпечити цілісність і стійкість Фонду", - зазначила Шуляк.

Вона додала, що цей Фонд має бути створений на рівні Бюджетного кодексу України за повною аналогією інших таких спеціалізованих фондів, які вже довели свою ефективність у минулому.

"Національний фонд відновлення може стати частиною держбюджету і підпорядковуватися всім загальним правилам і вимогам бюджетного законодавства", - сказала Шуляк.

За її словами, додатковий рівень прозорості може забезпечити використання цифрових інструментів DREAM.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА