17:46 17.11.2023

Угорщина проводить опитування громадян із питань міграції, підтримки України та прав ЛГБТ - ЗМІ

3 хв читати
Угорщина проводить опитування громадян із питань міграції, підтримки України та прав ЛГБТ - ЗМІ

Уряд Угорщини в п'ятницю, 16 листопада, оприлюднив набір запитань для неофіційного опитування, яке він надішле виборцям щодо низки спірних питань, включно з міграцією, правами ЛГБТ і підтримкою України, зокрема пропозицію заблокувати подальшу допомогу Києву з боку Європейського Союзу, якщо блок не надасть Угорщині заморожені кошти, пише Associated Press.

"Опитування, яке уряд називає "національною консультацією", містить 11 запитань і витримане в агресивному тоні щодо ЄС, який обвинувачують у спробах нав'язати Угорщині свою політику", - зазначає видання.

Так, одне із запитань стосується того, чи має Угорщина блокувати план ЄС з надання чотирирічного пакета допомоги Україні в розмірі 50 млрд євро (майже $53 млрд), якщо блок не розморозить мільярди на допомогу Угорщині, яку він затримує через побоювання, що уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана не дотримується стандартів верховенства закону і прав людини.

"Вони просять Угорщину про додаткову підтримку України попри те, що наша країна не отримала належних їй коштів від ЄС", - ідеться в одному із сегментів опитування.

"Ми не маємо платити більше на підтримку України, доки не отримаємо належних нам коштів", - ідеться в одній із можливих відповідей.

До опитування включено й інші запитання, що стосуються України, зокрема пропозицію ЄС припинити військову допомогу Києву і незгоду з переговорами про те, щоб Україна врешті-решт стала членом ЄС.

Національні опитування, неодноразово проведені урядом Орбана з моменту приходу до влади 2010 року, зазнають широкої критики з боку експертів та опозиційних партій як пропагандистські інструменти, які маніпулюють формулюваннями і наводять на бажані відповіді.

Уряд Орбана стверджує, що такі опитування зміцнюють його позиції на європейському рівні, демонструючи національний консенсус із політичних питань.

Опитування розсилають поштою кожному угорцю, який досяг виборчого віку, але не мають обов'язкової юридичної сили. Як правило, на них відповідають менше ніж 20% дорослого населення Угорщини, проте ці відповіді відображають до 99% згоди з позицією уряду.

В одному із запитань, оприлюднених у п'ятницю, йдеться про те, що ЄС "хоче створити в Угорщині гетто для мігрантів", і запитується, чи вважають респонденти, що Угорщина має "прийняти міграційні плани Брюсселя" чи запобігти створенню гетто для мігрантів.

В іншому запитанні йдеться про те, що ЄС хоче, щоб Угорщина скасувала спірний закон, який забороняє доступ неповнолітніх до ЛГБТ-контенту і попереджає про "агресивну ЛГБТ-пропаганду", спрямовану на дітей.

Під час останнього загальнонаціонального опитування, що завершилося в січні, уряд заявив, що 97% угорців висловилися проти санкцій щодо Росії, хоча в країні з населенням 9,7 млн осіб в опитуванні взяли участь менше ніж 1,4 млн осіб.

Опитування може бути проведено до 10 січня 2024 року, проте в минулому уряд подовжував ці терміни, щоб підвищити активність населення.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава МЗС Румунії наголошує на важливості співпраці країн Чорноморського регіону для стримування агресивної поведінки РФ і допомоги Україні

Голова Меджлісу кримськотатарського народу: РФ відкидає будь-які спроби говорити на тему політв'язнів

Угода про оборонну співпрацю з Нідерландами закріпила підтримку культурної спадщини України - Жовква

"Європейська солідарність" закликає владу скасувати заборону на міжнародну діяльність опозиції - заява партії

Зеленський подякував прем'єру Нідерландів за візит до Харкова

Між Україною та Нідерландами укладено угоду про співпрацю у сфері безпеки - Зеленський

У розрахунках про ремонт Дегтярівського мосту недостатньо інформації щодо цін - інженер з містобудування Мінюкова

Лідери Конгресу на зустрічі з Байденом не змогли домовитися про допомогу Україні через позицію спікера Палати представників - ЗМІ

Суддя Іллінойсу виключив Трампа з виборчого бюлетеня штату

Росія не може виступати в ролі миротворця у врегулюванні конфлікту в Придністров'ї

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА