Інтерфакс-Україна
13:43 21.11.2023

Зростанню осі зла може запобігти розширення вільного світу та демократії - Арсеній Яценюк на КБФ

2 хв читати
Зростанню осі зла може запобігти розширення вільного світу та демократії - Арсеній Яценюк на КБФ

"Історія чітко показує, що і російська імперія, і більшовицька росія, і совєтський союз, і путінська рф мають спільну ціль - знищити Україну і відновити вісь зла", - підкреслив голова Київського безпекового форуму, премʼєр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час спеціальної події КБФ до 90-х роковин Голодомору-геноциду 21 листопада.

Арсеній Яценюк підкреслив, що путін - прямий послідовник сталіна, і він впроваджує політику сталіна та сталінської радянської імперії.

"Він хоче знищити Україну як державу і українців як народ", - підкреслив голова КБФ, наголосивши, що ці дії росії, безумовно, відповідають правовому визначенню геноциду.

Водночас, наголосив він, росія - не одна, і вісь зла росте: "Це, звичайно, Іран, Північна Корея, росія, терористичні організації, такі як ХАМАС".

"Найбільше питання зараз - чи можемо ми цьому запобігти? І чи можемо притягнути до відповідальності тих, хто винен у цьому? Єдина можлива відповідь - так. Ми повинні це зробити, інакше зло буде повертатися знову і знову", - сказав Арсеній Яценюк.

"Замість збільшення осі зла необхідне розширення вільного світу та демократії. І ця праведна боротьба, яка триває в Україні, - це боротьба за громадянські права і свободи. Навіть більше - це боротьба за людство", - сказав він.

Весь світ пильно спостерігає, чим закінчиться війна в Україні, підкреслив голова КБФ: "І єдиним можливим завершенням цієї війни є перемога вільного світу, людяності й свободи".

І для цього, на його переконання, необхідно вдосконалити міжнародне право, "починаючи від Міжнародного кримінального суду і до інших інституцій, які повинні бути ефективними": "Як могло статися, що один із постійних членів Ради Безпеки ООН - росія - блокує цілу низку рішень, які мають на меті захист засадничих принципів статуту ООН".

Розширення демократії, на його переконання, також пов’язане з розширенням НАТО та ЄС: "Це - шлях, як захистити український народ, Україну. І це шлях до припинення війни".

"Коли ми об’єднуємо зусилля - немає сили, яка може нас подолати", - підкреслив голова КБФ.

"У нас є єдина опція – ніколи не здаватися. Це найкращий рецепт для перемоги", - сказав Арсеній Яценюк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський та Ердоган обговорили першу та наступну зустрічі делегацій в Стамбулі

Дипломатична академія України ім.Геннадія Удовенка відзначила 30-річчя

Переговори 2 червня мають привести до безумовного припинення вогню або посилення підтримки України

Україна готова до діалогу з Росією, але вимагає чітких і зважених пропозицій – Єрмак

Поки РФ вважатиме, що має право обговорювати членство України в НАТО, доти атакуватиме Україну - голова комітету Ради

НАТО не прийматиме офіційних рішень щодо нерозширення Альянсу, вважає нардеп Чернєв

Раді пропонують удосконалити процес оскарження відкликання депутатів місцевих рад

Кличко заявив про політичний тиск на роботу Київради

США готові чинити максимальний тиск на Росію у випадку необхідності – Держдеп

ЄС веде перемовини з США в рамках підготовки 18-го пакету санкцій проти РФ – Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА