Інтерфакс-Україна
15:01 25.11.2023

У спецзасіданні Ради взяли участь спікери парламентів країн ЄС, які визнали Голодомор геноцидом, - нардеп Геращенко

2 хв читати
У спецзасіданні Ради взяли участь спікери парламентів країн ЄС, які визнали Голодомор геноцидом, - нардеп Геращенко

У спеціальному засіданні Верховної Ради в суботу взяли участь спікери парламентів країн Європейського Союзу, які визнали у 2022-2023 роках Голодомор геноцидом українського народу, повідомила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

"За два роки повномасштабного вторгнення 17 держав світу визнали Великий Голод спланованим убивством, геноцидом. У ВР сьогодні виступили голова Сенату Бельгії Стефані Доз, голова Сенату Мілош Вистрчіл і голова Палати депутатів Чехії Маркета Пекарова Адамова; спікер парламенту Фінляндії Юссі Халла-ахо, спікер парламенту Ірландії Джері Баттімер, президент ПА НАТО Міхал Щерба, голова комітету закордонних справ естонського парламенту Марко Міхельсон та голова комітету закордонних справ Сейму Польщі Павел Коваль", - написала парламентарій у своєму телеграм-каналі за результатами пленарного засідання ВР.

Вона також зазначила, що спікер фінського парламенту пан Юссі "вразив чудовою українською".

"Наші партнери та друзі усвідомлюють чіткі паралелі між злочином Голодомору , організованим сталінським режимом і нинішнім знищенням України режимом путінським. Росія має бути покарана", - додала Геращенко.

У свою чергу член фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко поінформував про те, що президент парламентської асамблеї НАТО Міхал Щерба підтримав прагнення України до членства в Альянсі й на знак цього подарував голові ВР Руслану Стефанчуку прапор організації.

"Він сказав, що в України є 227 днів до саміту НАТО у Вашингтоні. І він зробить усе від себе можливе, щоб навколо нашої країни була якомога потужніша підтримка. Бо Україна має стати членом Альянсу", - написав Гончаренко у своєму телеграм-каналі.

В Україні 25 листопада - День пам'яті жертв Голодомору.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА