16:19 25.11.2023

Санкції мають поширюватися на зерно з окупованих територій - президент Латвії та прем'єр Литви

2 хв читати
Санкції мають поширюватися на зерно з окупованих територій - президент Латвії та прем'єр Литви

Зерно та інша продукція з окупованих Росією українських територій мають бути предметом санкцій, заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс на пресконференції в Києві в суботу.

"Продукти харчування, медичні продукти не внесено до санкційного пакета. Але я думаю, що питання зерна або інших продуктів харчування, які походять з окупованих територій України, все одно слід врахувати в санкційному механізмі", - сказав він.

Рінкевичс нагадав, що не менш важливо координувати реалізацію ухвалених ЄС 11 санкційних пакетів, перевіряючи походження тих чи інших товарів і узгоджуючи ці дії з санкціями інших країн. На його думку, в напрямі перевірки походження продукції необхідно і далі працювати.

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте додала, що російська пропаганда намагається перешкоджати запровадженню санкцій до аграрної продукції з окупованих територій під виглядом необхідності постачання країнам, які потребують продовольства.

Вона зазначила, що проблема забезпечення продовольством справді зросла, але через розв'язану Росією війну. Водночас, наголосила глава литовського уряду, принциповим є питання, щоб Росія не отримувала переваги від вторгнення.

"Щоб Путін не мав можливості отримати вигоду від того, що він вкрав... Саме тому необхідно посилити відповідні механізми контролю", - заявила Шимоніте.

За її словами, за допомогою митних, прикордонних та інших служб необхідно ліквідувати такі прогалини в дотриманні санкцій, особливо з використанням сусідніх із Росією країн та їх торгівлею продукцією подвійного призначення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Угода про оборонну співпрацю з Нідерландами закріпила підтримку культурної спадщини України - Жовква

"Європейська солідарність" закликає владу скасувати заборону на міжнародну діяльність опозиції - заява партії

Зеленський подякував прем'єру Нідерландів за візит до Харкова

Між Україною та Нідерландами укладено угоду про співпрацю у сфері безпеки - Зеленський

У розрахунках про ремонт Дегтярівського мосту недостатньо інформації щодо цін - інженер з містобудування Мінюкова

Лідери Конгресу на зустрічі з Байденом не змогли домовитися про допомогу Україні через позицію спікера Палати представників - ЗМІ

Суддя Іллінойсу виключив Трампа з виборчого бюлетеня штату

Росія не може виступати в ролі миротворця у врегулюванні конфлікту в Придністров'ї

Кличко: ТСК у парламенті створена для маніпулювання і поширення неправдивої інформації, щоб дискредитувати столичну владу

Депутати Придністров'я закликали Росію вжити заходів щодо захисту регіону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА