17:38 29.11.2023

Країн, які не згодні з участю Лаврова в міністерському засіданні ОБСЄ, більше, ніж чотири - Кулеба

2 хв читати
Країн, які не згодні з участю Лаврова в міністерському засіданні ОБСЄ, більше, ніж чотири - Кулеба

Країн, які не згодні з участю РФ у міністерському засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ, більше, ніж чотири, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Є чотири країни, які офіційно заявили, що вони не будуть на міністерському засіданні - Україна і країни Балтії. Є країни, які підійшли сьогодні до мене і сказали, що не будуть на міністерському засіданні, тому що не згодні, але не говоритимуть про це публічно. Є країни, які не підходили сьогодні, але я знаю, що вони будуть на вечері в Скоп'є, де не буде Лаврова. Але вони не будуть завтра на офіційній частині з Лавровим. У сухому залишку: країн, які не згодні з участю Лаврова, більше, ніж чотири", - сказав він у штаб-квартирі НАТО після першого засідання Ради Україна-НАТО на рівні глав МЗС.

Кулеба наголосив, що кожна країна сама вирішує, і Україна поважає це, у який спосіб проявляти незгоду з участю російської делегації.

Водночас міністр наголосив, що Північна Македонія принципово і послідовно весь рік підтримувала Україну, і висловив подяку.

"Що стосується рішення про запрошення Лаврова, то є група країн-учасниць ОБСЄ, яка вважає, що на цей крок потрібно було піти, щоб врятувати ОБСЄ від повного колапсу і розвалу. У зв'язку з тим, що потрібно ухвалити рішення про бюджет, головування, перепризначення керівників організацій. Моя позиція відома: якщо ми справді хочемо врятувати ОБСЄ, то ми маємо або перезаснувати ОБСЄ без РФ, або знайти шлях вигнати звідти РФ", - сказав Кулеба.

Раніше в українському МЗС заявили, що делегація України не братиме участі в міністерському засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ. Україна вважає, що присутність російської делегації лише посилюватиме кризу, в яку Росія загнала ОБСЄ.

У МЗС наголосили, що, вдаючись до шантажу і відкритих погроз, РФ систематично блокувала консенсус із ключових питань, також свавільним стало блокування кандидатури Естонії на головування в ОБСЄ 2024 року. У МЗС нагадали, що Росія також незаконно затримала трьох українців - представників ОБСЄ, які перебувають у в'язницях уже понад 500 днів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський на зустрічі з конгресменами: дуже цінуємо, що Америка пліч-о-пліч з Україною

ЄС і Нідерланди запускають новий проєкт на EUR8 млн для посилення матеріально-технічного забезпечення МВС України

Ізраїль продовжить операцію в Газі до перемоги, навіть якщо на це знадобиться більше часу

Умєров про необхідність дозволу на удари американською зброєю вглиб РФ: Ми хочемо функціональних рішень, щоб захистити наші міста

Умєров: Ми вміємо і здатні перемагати, ми маємо план, але потрібно більше зброї

НАТО переймає на себе командні функції з військової допомоги Україні - Яценюк

Президент Чехії: Тимчасова окупація РФ українських територій не має стати на заваді інтеграції України в НАТО та ЄС

Майбутнє України в НАТО, запрошення надішлють, коли погодяться союзники і буде виконано умови - проєкт декларації саміту

Прем'єрка Данії: Потрібно надати Україні все необхідне не тільки для самозахисту, а й для перемоги над РФ

Угорщина не підтримає декларацію саміту НАТО без одноголосного рішення щодо членства України, а воно неможливе через ризик конфлікту з РФ - Сіярто

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА