18:18 20.12.2023

Використання слова "чиновник" прищеплює національній публічній службі невластиві їй риси - голова НАДС

2 хв читати
Використання слова "чиновник" прищеплює національній публічній службі невластиві їй риси - голова НАДС

Голова Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Наталія Алюшина заявляє, що викликає подив, що публічних службовців в Україні продовжують називати "чиновниками".

"Мене вражає, наскільки вкорінюються в нашій свідомості ментально чужі явища. А ще дивує внутрішній спротив, що заважає нам їх позбутися і замінити їхні назви на близькі відповідники. Одне з таких - поняття "чиновник". Воно прийшло в Україну з Московії, де Петро I закріпив основи "чиновників" у "Табелях про ранги", - написала Алюшина в колонці для "Інтерфакс-Україна".

За її словами, це поняття від самого початку набуло негативної конотації, оскільки "чиновниками" спершу зневажливо називали службовців із заниженою суспільною відповідальністю, а далі - поширили це тлумачення на всіх службовців.

"Чиновників скасували із занепадом царської Росії, але їхній дух зберігся в СРСР... Утім, викликає подив, що чиновниками продовжують називати публічних службовців в Україні. Після 33 років Незалежності та 10 років війни з рф. При тому що це поняття для нас ментально чуже. Адже маємо відмінну від московської, власну традицію державної служби. Глибшу і пов'язану з "чинами" лише через вимушене перебування в імперії", - додала вона.

На думку Алюшиної, використання слова "чиновник" прищеплює національній публічній службі невластиві їй риси.

"Ще кілька років тому політика декомунізації була для суспільства доволі дискусійною. Але в умовах війни ми досягли порозуміння. На черзі - наступний крок. Занадто мало просто очистити навколишній простір від імперських ідолів. Маємо впорядкувати й "ландшафт" власної свідомості. Який формують, зокрема, й такі принизливі поняття, як "чиновник", - наголосила голова НАДС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лідери G7 досягли політичної угоди щодо використання доходів від заморожених активів РФ

Зеленський закликав країни G7 підтримати імплементацію пунктів української Формули миру

Зеленський на саміті G7 закликав підтримати план використання російських активів

Італія висловила готовність в організації саміту щодо відновлення України у 2025 році

Солідарність Німеччини з Україною все ще сильна - міністерка розвитку про демарш AfD і BSW у бундестазі

Кличко обговорив питання децентралізації на Міжнародній конференції з відновлення України

Глава МЗС Великої Британії закликає використовувати російські активи на користь України та обрізати постачання російського газу в Європі

Єрмак у Берліні обговорив з ексдержсекретарем США перспективи для інновацій та інвестицій в Україні

Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС уже в червні: Це буде виконанням обіцянок, які дала нам Європа

ЄС має розпочати переговори про вступ України ще до кінця червня - президентка Єврокомісії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА