14:48 29.01.2024

В Україні може значно збільшитися кількість несанкціонованих звалищ небезпечних відходів – нардеп Криворучкіна

2 хв читати
В Україні може значно збільшитися кількість несанкціонованих звалищ небезпечних відходів – нардеп Криворучкіна

Народний депутат України та заступниця голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна повідомила, що через невідповідність дій КМУ вимогам Закону України "Про управління відходами" Україна вже понад два тижні не має жодного ліцензованого суб’єкта по утилізації небезпечних відходів, а бізнес немає можливості утилізувати такий тип відходів законним шляхом.

Згідно пресрелізу, який має в своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна", така ситуація несе в собі комплекс ризиків: починаючи з ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації внаслідок необхідності складування органічних відходів та підвищення рівня пожежної небезпеки з-за накопичення відпрацьованих паливо-мастильних матеріалів до збільшення кількості несанкціонованих звалищ небезпечних відходів через те, що не усі відходи у бізнеса є можливість зберігати довгий термін.

"Кричуще порушення Кабміном термінів розроблення підзаконних актів для нормативного врегулювання управління небезпечними відходами призвело до колапсу на цьому ринку. Сьогодні в Україні не має жодної ліцензованої компанії, яка має права надавати такі послуги", - повідомила нардеп.

Також нардеп наголосила на тому, що ситуація з ліцензуванням учасників ринку утилізації може бути використана для монополізації ринку. У зв'язку з цим профільний комітет ВР вирішив направити звернення до Офісу Генерального прокурора України, НАЗК, Кабміну, Міндовкілля, Держекоінспекції для з’ясування всіх деталей ситуації, що склалася.

Як відомо, 9 липня 2022 року було опубліковано Закон України "Про управління відходами", який набрав чинності через 12 місяців. Ним встановлено вимогу чинним суб'єктам господарювання у сфері управління небезпечними відходами отримати ліцензію на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами протягом шести місяців з моменту набрання чинності цим Законом. Однак, в порушення вказаних вимог, Постанову КМУ "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами" №1278 прийнято лише 5 грудня 2023 року, тобто з порушенням терміну більше ніж на 4 місяці. Відповідно, прийняття з запізненням постанови призвело до того, що реальній термін отримання нової ліцензії з управління небезпечними відходами становив лише 1 місяць та 4 дні. При цьому, Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" передбачає, що, у разі внесення змін до нормативно-правових актів у сфері ліцензування, надання державою достатнього для реалізації цих змін строку, але не менш як два місяці.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський про F-16: минуло 18 місяців, а літаки до нас не долетіли

Зеленський: Світу необхідно чинити тиск на РФ, аби та сіла за стіл переговорів

Борель: ЄС очікує на взаємодію з урядом Великобританії після заяви про перезавантаження відносин

Малюська за публічний компроміс щодо законопроєкту про угоду зі слідством до 2-го читання

Мішель привітав переобрання фон дер Ляйєн президентом Єврокомісії

Прем'єр Великої Британії: Наша безпека починається в Україні

Лише 12% українців хочуть бачити РФ дружньою державою - соцопитування

Переговори з РФ неможливі, оскільки її умови засновані на знищенні України та її народу - ISW

Лідер демократів у Сенаті запропонував Байдену відмовитися від участі у виборах - ЗМІ

Україна планує розвиток ВДЕ-генерації та інфраструктури для перевалки водню у своїй морській зоні - Стратегія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА