18:43 12.02.2024

Група депутатів зареєструвала альтернативний урядовому законопроєкт про перезавантаження БЕБ

2 хв читати
Група депутатів зареєструвала альтернативний урядовому законопроєкт про перезавантаження БЕБ

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді альтернативний урядовому законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ) №10439-2, повідомив перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк (парламентська фракція "Голос").

"Цей день настав. Сьогодні, разом з потужною групою колег, зареєстрували альтернативний законопроєкт про справжнє перезавантаження БЕБ №10439-2. Цей законопроєкт передбачає всі ті зміни, на які чекав бізнес і громадськість", - написав він у своєму телеграм-каналі в понеділок.

За словами Железняка, законопроєкт передбачає прозорий конкурс на обрання керівника та добір персоналу БЕБ за участю міжнародних експертів, політичну незалежність органу, а також повне перезавантаження всього складу БЕБ.

Він додав, що цей закон розроблено на виконання вимог МВФ, ЄС, G7, рекомендацій Світового банку та українського бізнесу.

Згідно з оприлюдненою Железняком інфографікою, в альтернативному законопроєкті пропонується заборонити призначати кадри без конкурсу шляхом переведення працівників, передбачено запуск конкурсних комісій із більшістю в них міжнародних експертів.

Щодо термінів переатестації співробітників, то альтернативний №10439-2 містить протилежну пропозиції уряду норму про переатестацію працівників через рік після закінчення воєнного стану: нардепи пропонують переатестацію комісіями всіх працівників БЕБ (окрім директора й призначених конкурсними комісіями співробітників) після обрання директора органу протягом 18 місяців.

Железняк подякував групі співавторів законопроєкту та громадським організаціям (ЦПК, ЦЕС, ІДЛО та ін.), бізнес-асоціаціям (ЄБА, АСС, УРБ та інші) і міжнародним партнерам за роботу з підготовки цього законопроєкту.

"P.S. Ми спеціально писали так закон, щоб потім жоден "реформатор" з крісла заступника ОП не заблокував його виконання. Тому зараз будемо разом з партнерами вимагати саме прийняття цього тексту", - додав депутат.

Як повідомлялося, 13 жовтня 2023 року комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт №10088 "Про першочергові заходи щодо реформування БЕБ" та альтернативний йому №10088-1. Цей проєкт закону також підтримали Мінфін і Мінекономіки, Мін'юст - із зауваженнями.

Пізніше, 29 грудня 2023 року, Кабмін затвердив свій законопроєкт про перезавантаження БЕБ, який декларує перезавантаження бюро через рік після війни. Його різко розкритикував голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін і перший заступник голови профільного парламентського голови Ярослав Железняк. За їхнім твердженням, у цьому вигляді контроль за БЕБ збереже Офіс президента, а МВФ не зарахує цього структурного маяка.

У результаті уряд відклав внесення законопроєкту до ВР на місяць, але й після доопрацювання він зазнав критики.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Польщі не виключає, що переговори щодо України можуть стартувати цієї зими

Шеф Пентагону здійснює візит до Японії, обговорює підтримання військового альянсу Вашингтона і Токіо

Дії Ізраїлю щодо Сирії порушують угоду 1974 року - МЗС Туреччини

Українці найбільше довіряють президентці ЄК Урсулі фон дер Ляєн

Посол Франції: Не має бути жодних "червоних ліній" із нашого боку в підтримці України

На зустрічі на рівні кількох європейських партнерів президент порушить питання про запрошення України до НАТО - Жовква

Радник Литвин радий можливості розвіяти підозри Маска щодо слів Зеленського завдяки соцмережі X

Зеленський називає пріоритетом постачання ракет і зниження військового потенціалу РФ, а не зниження призовного віку

Порошенко закликав Німеччину посилити військову допомогу Україні

Стефанішина та Сікорський обговорили головування Польщі в ЄС і подальшу євроінтеграцію України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА