14:11 05.03.2024

ЄС та Україна проведуть форум оборонної промисловості - пропозиція Єврокомісії

2 хв читати
ЄС та Україна проведуть форум оборонної промисловості - пропозиція Єврокомісії

Європейська комісія пропонує провести з Україною цього року форум оборонної промисловості.

Відповідну пропозицію прописано в Європейській оборонно-промисловій стратегії, яка разом з іншим документом - Європейською програмою оборонних інвестицій, була затверджена на засіданні Колегії Європейської комісії у вівторок у Брюсселі, повідомив журналістам високопоставлений європейський чиновник.

"У цій стратегії ми також у деталях вивчаємо, як посилити співпрацю з Україною, зокрема, у сфері оборонної промисловості. І одна з пропозицій, яку ми розробили, це провести форум оборонної промисловості з Україною пізніше цього року", - сказав він.

Високопоставлений чиновник зазначив, що стратегії, "насамперед, стосуються зміцнення європейської оборонної технологічної та промислової бази". "У документі є розділ, присвячений партнерству. І немає іншого партнера, окрім України, якому в цій стратегії приділяється стільки місця й уваги. Звісно, є юридичний момент, у якому існує різниця між Україною чи державою-членом, або навіть між Україною та Норвегією, яка є асоційованою державою-членом, але я думаю, що в рамках наявних юридичних обмежень Комісія зайшла настільки далеко, наскільки це законодавчо можливо, інтегруючи Україну в ці програми", - пояснив він.

За словами високопосадовця, відповідно до затверджених документів Україна має право брати участь у програмі як держава квазі-член (майже член ЄС - ІФ-У). "Україна дійсно, є, де-факто, державою квазі-членом (ЄС - ІФ-У), і може фактично брати участь у багатьох заходах, які надаються новими інструментами. Це перший елемент, Україна також може отримати також деяке фінансування... Є багато-багато заходів, які спрямовані на те, щоб забезпечити участь України також в інноваціях. Наприклад, оголошення про відкриття інноваційного офісу в Києві - це ознака амбіцій, дійсно, об'єднатися з українцями, щоб зробити набагато більше", - додав співрозмовник журналістів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА