Інтерфакс-Україна
17:35 05.03.2024

Президент Чехії: Треба шукати нові можливості допомоги Україні, зокрема обговорення можливої присутності в Україні в різних формах

2 хв читати
Президент Чехії: Треба шукати нові можливості допомоги Україні, зокрема обговорення можливої присутності в Україні в різних формах

Європа має відіграти ключову роль, допомагаючи Україні та погрожуючи РФ, щоб та не продовжувала цю агресію, і тому має шукати нові можливості допомоги Україні, заявляє президент Чехії Петр Павел.

"І якщо ми поводитимемося в межах міжнародного права, ми не маємо закриватися від можливостей підтримки, що надається Україні. Треба шукати нові можливості, зокрема обговорення можливої присутності в Україні в різних формах. Є ціла низка можливостей. Дискусію запущено. Востаннє це були міністри оборони країн НАТО. Була також консультативна зустріч лідерів у Парижі. Ми маємо продовжувати", - сказав Павел на спільній пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном у Празі у вівторок.

За його словами, "якщо ми хочемо, щоб Росія не досягла успіху в Україні, ми не можемо задовольнятися тією підтримкою, яка надається сьогодні". "Ми маємо шукати нові форми, нові рішення. Ми не маємо обмежувати себе там, де ми не зобов'язані себе обмежувати", - додав глава Чеської держави, наголосивши, що не говорить "про конкретні форми присутності і підтримки".

Павел зауважив, що потрібно зважувати всі можливості й у жодному разі не здаватися.

"Є ціла низка можливостей. І настав час... обговорити їх, і справді, є певний острах спричинити присутність в Україні бойових армій, але тут ідеться про різні форми допомоги... Україна є країною, яка перебуває під загрозою, і якби в нас була місія навчань в Україні, це не є порушенням міжнародного права. Від нас залежить вибір форми допомоги, яку буде надано Україні", - сказав президент Чехії.

За його словами, у нього з Макроном "однакові погляди на розвиток ситуації в Україні, які мають бути рішення, на якому горизонті, якими засобами".

"Ми згодні, що єдиний шлях - це продовжувати підтримувати Україну, тому що це те, що правильно. Але ми також не хочемо, щоб Росія перемогла зі своїм світоглядом. Ми хочемо жити у світі, де правил дотримуються малі і великі країни, і ми хочемо спиратися на ці правила. Якби Росія перемогла в Україні, ми зазнали б поразки, а це не той світ, якого ми хочемо. Ось чому ми маємо продовжувати підтримувати Україну", - зауважив Павел.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Корнієнко: вірю, що у Раді будуть голоси за ратифікацію угоди між США та Україною про копалини

Орбан різко відповів Зеленському відносно вступу України до ЄС

Сіярто про блокування Угорщиною вступу України до ЄС: Київ має обирати відповідний тон

Зеленський: В Угорщині 70% людей за вступ України в ЄС, не треба нас втягувати у свої вибори

Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет до $1,01 трлн у 2026 фінроці, скоротити невійськові видатки

ЄС конфіскує мільярди російських активів для компенсації західним інвесторам - Reuters

Сибіга: Україна наполягає на посиленні тиску на РФ, її короткочасні перемир"я – це тільки маніпуляції

Яценюк про угоду щодо корисних копалин: історичне визнання війни росії проти України

Угода про партнерство надсилає РФ сигнал про зацікавленість США у довгостроковому успіху України – Білий дім

Угода допоможе США домінувати у сфері штучного інтелекту, а Україні надасть доступ до передових технологій видобутку корисних копалин – сенатор Грем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА