16:57 18.03.2024

Глава Євроради закликав зміцнити оборонний потенціал Європи, перейти в режим "воєнної економіки"

2 хв читати
Глава Євроради закликав зміцнити оборонний потенціал Європи, перейти в режим "воєнної економіки"

Голова Євроради Шарль Мішель заявив, що, якщо ЄС бажає миру, йому "слід готуватися до війни", оскільки союз протистоїть найсерйознішому виклику в сфері безпеки з часу Другої світової війни.

"Ми маємо добре підготуватися в тому, що стосується оборони, і перейти в режим "воєнної економіки", - написав Мішель у статті, опублікованій у понеділок у газеті La Libre Belgique.

За його словами, "настав час взяти на себе відповідальність за нашу власну безпеку". "Ми більше не можемо покладатися на інших або залежати від виборчих циклів у Сполучених Штатах чи десь іще", - вважає глава Європейської ради.

Він закликав "посилити наш потенціал як заради України, так і для Європи, щоб захищати демократичний світ". Мішель наголосив, що "посилена Європа сприятиме зміцненню НАТО і поліпшить нашу колективну оборону".

Євросоюз, зазначив голова Євроради, "може і повинен зробити ще більше" для свого оборонного потенціалу, зазначивши, що ЄС загалом витрачає на оборону в середньому менше, ніж окреслена НАТО мета у 2% від ВВП.

"Ось уже десятиліття, як Європа недостатньо інвестує в наші безпеку і оборону. Сьогодні ми протистоїмо найсерйознішому виклику в царині безпеки з часів Другої світової війни, через що нам слід посилити нашу підготовку щодо оборони. Це вимагатиме від нас радикальної і незворотної зміни наших роздумів у напрямку стратегічного мислення в тому, що стосується безпеки", - написав Мішель.

Голова Євроради зазначив, що Євросоюзу належить зробити Україну пріоритетом, а також витрачати (на військові цілі - ІФ-У) більше, розумніше і менш фрагментовано.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За мирні переговори з РФ виступають 44% українців, але понад 80% не згодні на умови Путіна - соцопитування

Зеленський на зустрічі з конгресменами: дуже цінуємо, що Америка пліч-о-пліч з Україною

Ізраїль продовжить операцію в Газі до перемоги, навіть якщо на це знадобиться більше часу

Умєров про необхідність дозволу на удари американською зброєю вглиб РФ: Ми хочемо функціональних рішень, щоб захистити наші міста

Умєров: Ми вміємо і здатні перемагати, ми маємо план, але потрібно більше зброї

НАТО переймає на себе командні функції з військової допомоги Україні - Яценюк

Президент Чехії: Тимчасова окупація РФ українських територій не має стати на заваді інтеграції України в НАТО та ЄС

Майбутнє України в НАТО, запрошення надішлють, коли погодяться союзники і буде виконано умови - проєкт декларації саміту

Прем'єрка Данії: Потрібно надати Україні все необхідне не тільки для самозахисту, а й для перемоги над РФ

Угорщина не підтримає декларацію саміту НАТО без одноголосного рішення щодо членства України, а воно неможливе через ризик конфлікту з РФ - Сіярто

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА