Інтерфакс-Україна
20:33 25.03.2024

Євросоюзу необхідний "стрибок" в оборонній політиці, вважає Боррель

2 хв читати
Євросоюзу необхідний "стрибок" в оборонній політиці, вважає Боррель

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель вважає, що Євросоюзу в оборонній галузі ще багато чого належить зробити, щоб відповідати масштабам загроз, з якими він стикається.

"Нам потрібен стрибок уперед у європейській обороні та європейській оборонній промисловості", - написав Боррель у статті, оприлюдненій у його блозі в понеділок.

Він вважає, що "силова політика змінює світ", і "ця геополітична ситуація, що погіршується, наражає Європу на небезпеку".

"Наразі слушний момент, щоб замислитися над тим, що було зроблено і куди ми рухаємося у сфері безпеки та оборони", - продовжив глава європейської дипломатії.

Перерахувавши докладені зусилля, насамперед із надання допомоги Україні, а також із підтримки Молдови, Грузії, Йорданії, Лівану, держав-партнерів в Африці, на Західних Балканах, Боррель пише, що в себе, усередині ЄС, "необхідно інвестувати набагато більше", щоб допомогти "оборонній промисловості збільшити її виробничі потужності".

"Іншого рішення не існує, якщо ми подивимося на масштаби оборонних потреб України, а також наших держав-членів, яким необхідно поповнити свої запаси і придбати нове обладнання", - вважає Боррель.

Він зазначив, що держави-члени ЄС уже витрачають значно більше на оборону: за останні десять років бюджет оборони збільшився на 40%, а в період із 2022 до 2023 року він зріс на EUR50 млрд. "Однак оборонний бюджет ЄС у розмірі EUR290 млрд у 2023 році є лише 1,7% нашого ВВП, тобто нижчий за 2% контрольного показника НАТО. І то в нинішньому геополітичному контексті це можна розглядати як мінімальну вимогу", - пояснив головний дипломат ЄС.

Боррель також наголосив на важливості освоєння нових військових технологій, таких як БПЛА або штучний інтелект. Він вважає, що в цьому питанні Європейське оборонне агентство, що має центр інновацій, продовжить відігравати ключову роль.

Для успіху, вважає глава дипломатії ЄС, потрібно забезпечити кращий доступ до фінансування для європейської оборонної промисловості, зокрема, "адаптуючи кредитну політику Європейського інвестиційного банку".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА