Інтерфакс-Україна
21:09 16.04.2024

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

2 хв читати
Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Ухвалення законопроєкту "Про прозорість іноземного впливу" може віддалити, а не наблизити вступ Грузії до Євросоюзу, вважає голова Європейської ради Шарль Мішель.

"Грузинський народ обрав європейський шлях, і у відповідь Європейська рада в грудні минулого року надала Грузії статус кандидата. Дозвольте мені внести ясність: проєкт закону "Про прозорість іноземного впливу" не відповідає прагненню Грузії вступити в ЄС і траєкторії її прийняття до Союзу, лише віддалить Грузію від ЄС, а не наблизить", - написав Мішель у вівторок на своїй сторінці в соцмережі X.

Парламент Грузії у вівторок на пленарному засіданні почав розгляд законопроєкту в першому читанні. Проти ухвалення документа виступають опозиція і неурядові організації.

Під час засідання лідер грузинської парламентської більшості Мамука Мдінарадзе заявив, що мета ухвалення законопроєкту полягає в превенції ризиків використання в Грузії неурядовими організаціями зарубіжних грантів для дестабілізації ситуації в країні.

Голова опозиційної партії "Єдиний національний рух" Леван Хабеішвілі зі свого боку заявив, що ухвалення законопроєкту означатиме зміну політичного курсу країни з євроінтеграції на зближення з Росією, проти чого виступає переважна більшість населення.

"Ми пропонуємо панівній партії "Грузинська мрія" для зняття напруженості в суспільстві провести плебісцит щодо ухвалення законопроєкту "Про прозорість іноземного впливу", - сказав Хабеішвілі на засіданні.

На площі перед будівлею парламенту, де триває засідання, проходить акція протесту опозиції проти ухвалення документа.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА