Інтерфакс-Україна
23:06 22.04.2024

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

2 хв читати
У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

Президент України Володимир Зеленський дав зрозуміти, що Україна отримає в пакеті допомоги США далекобійні ракети ATACMS.

"А сьогоднішній результат – у домовленостях про "ATACMS" для України всі точки розставлені. Дякую, пане Президенте! Дякую, Конгресу! Дякую, Америко!", - сказав він у відеозверненні в понеділок.

Надання ракет дальністю до 300 км було бажанням Києва протягом останнього року, проте адміністрація США постійно відкладала це питання. Надання цих ракет передбачено постановою Конгресу, прийнятою в суботу, проте там міститься посилання на можливість адміністрації відмовитися від постачання, якщо це відповідатиме інтересам національної безпеки.

Зеленський також назвав 4 пріоритети допомоги – "захист неба, сучасна артилерія, далекобійність і щоб пакети американської підтримки прибули якнайшвидше".

"Дуже важливо і те, що наші команди – Україна та Сполучені Штати – розпочали роботу над двостороннім договором безпеки. Можемо зробити так, щоб наша угода стала справді зразковою і принесла не лише більше безпеки нашим народам, а й допомогла всій європейській історії рухатися правильно та лише мирно", - сказав він.

За словами Зеленського, і з конгресменами США, і із Президентом Байденом сьогодні говорили про підготовку першого Глобального саміту світу. "Для всіх нас все одно важливо, щоб формат саміту світу та Формула світу стали історією успіху для України та світової більшості, для всіх, хто прагне жити за правилами міжнародного права та мирно", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА