Інтерфакс-Україна
08:49 09.05.2024

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

1 хв читати
У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

Чинний президент Північної Македонії соціал-демократ Стево Пендаровський визнав поразку в другому турі президентських виборів, які відбулися в країні в середу, повідомляє македонський телеканал А1.

"Результати зрозумілі, але моя совість чиста. За підсумками я хочу привітати переможців і побажати їм успішної роботи в найближчі п'ять років", - сказав він, маючи на увазі конкурентку - представницю опозиційної правоцентристської Демократичної партії македонської національної єдності (ВМРО-ДПМНЄ) Гордану Сільяновську-Давкову.

Згідно з даними Державної виборчої комісії, за результатами підрахунку 74,89% голосів виборців на пізній вечір середи, Сільяновська-Давкова здобула 64,70% голосів, тоді як Пендаровський - 29,31%.

За ухваленим у Північній Македонії законодавством, президентом країни у другому турі може бути обраний кандидат, за якого віддали голоси 40 і більше відсотків виборців.

Одночасно з другим туром президентських виборів у Північній Македонії відбулися і парламентські вибори, на яких перемогу здобувають висуванці від коаліції "Твоя Македонія", на чолі якої також стоїть ВМРО-ДПМНЄ. Очікується, що вже в четвер у країні стартують переговори щодо формування нового уряду.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Центристи D66 перемагають на дострокових виборах у Нідерландах – ЗМІ

Порошенко під час передачі допомоги ЗСУ звинуватив ДССЗЗІ в тому, що залишила бригади "без очей"

Порошенко закликав зупинити транзит російської нафти через "Дружбу"

Кличко: У Страсбурзі підписали меморандум щодо впровадження Громадських асамблей у містах України

Кличко запросив до України моніторингову місію Ради Європи щодо тиску на органи самоврядування

Україна пропонує ЄС надання їй статус спостерігача у процесі реформування Спільної аграрної політики Євросоюзу - Качка

США очікують від Угорщини відмови від нафти РФ і закликають Китай тиснути на Москву – посол США при НАТО

Міністерства оборони України та Великої Британії домовилися про спільне виробництво дронів-перехоплювачів - Умєров

Мелоні на засіданні Коаліції охочих наголосила на важливості єдності Європи та США

Зеленський: Тиск на російську нафту – це інструмент для закінчення війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА