21:58 19.06.2024

Польща зацікавлена в розширенні ЄС і членстві України - голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі

2 хв читати
Польща зацікавлена в розширенні ЄС і членстві України - голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі

Польща є однією з найбільших країн Європи, яка має практичний досвід приєднання до Євросоюзу, і готова виступити хабом для України в цьому процесі, заявив голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі Павел Коваль.

"Можливо, Польща є однією з найбільших країн Європи, яка має практичний досвід приєднання до ЄС у контексті розширення Євросоюзу. У Польщі є певні власні інтереси в тому, щоб ЄС розширювався. Ми готові до переговорів і ми хотіли б прискорити ці переговори без підписання додаткових угод або запровадження нових правил у контексті цього розширення", - заявив Коваль під час спеціальної події Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

Голова Комітету наголосив, що під час Міжнародної конференції з питань відбудови України, що відбулася минулого тижня в Берліні, близько ста осіб, не лише офіційних представників Польщі, а й мерів, представників муніципалітетів, бізнесів, банкірів, узяли в ній участь, щоб продемонструвати польський потенціал і поділитися своїм досвідом щодо вступу до ЄС.

Коваль також наголосив на важливості початку переговорів про вступ України до ЄС.

"У цьому контексті ключовим моментом є якраз відновлення. Не тільки відновлення доріг, мостів, а відновлення в широкому сенсі. Це і питання підготовки - і в цьому певним чином Польща спеціалізується. І це те, що ми пропонуємо для України, щоб Польща діяла як певний хаб", - сказав він.

Голова Комітету також наголосив, що, незважаючи на певні історичні та політичні суперечки, Україна і Польща мають бути більш прагматичними в побудові партнерських відносин.

"Ми маємо бути більш прагматичними в цих відносинах, враховуючи всі історичні та культурні нюанси цих відносин. Ми повинні зупинити Путіна, і ми готові бути доволі активними в цьому питанні, як це було під час цього важливого періоду до ухвалення додаткового пакета допомоги для України. І поляки, і українці повинні знайти необхідну синергію: або це, або ми постійно будемо загрузнути в обговоренні історичних та інших подій, таких як закриття кордонів у лютому", - зазначив Коваль.

"Ми маємо відкрити нову главу, яка базуватиметься на більш прагматичному підході. І скористаємося цими історичними можливостями для Польщі, щоб у ЄС і НАТО з'явився новий член в особі України", - резюмував голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заступник голови КМДА назвав справу про привласнення коштів на ремонті ліцею та укриттів надуманою та небезпечною для життєдіяльності Києва

Частка заморожених активів РФ за межами ЄС досягла 40%, що дає нові можливості їх конфіскації - думка

Єрмак: Путін прагне говорити про Україну без України, цього не буде

Трамп готовий до нових контактів із лідером КНДР - ЗМІ

Україна не бачить підстав для відновлення контактів із Лукашенком, і питання визнання його легітимності неактуальне - речник МЗС

Більшість українців не підтримує мирної угоди без урахування територіальної цілісності країни

Українці сподіваються, що друге президентство Трампа буде позитивним для України

"Європейська солідарність" вимагає проведення закритого засідання Ради через арешт військових командирів

Прем'єр Хорватії наголошує на зростанні впливу РФ на демократичні процеси у всій Європі

Трамп закликав Путіна скоріше укласти угоду про припинення війни в Україні, інакше запровадить високі податки, тарифи та санкції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА