12:41 25.06.2024

Країни Люблінського трикутника покладають на РФ відповідальність за економічну кризу на аграрних ринках

2 хв читати
Країни Люблінського трикутника покладають на РФ відповідальність за економічну кризу на аграрних ринках

Представники парламентських комітетів Польщі, Литви та України підписали спільну декларацію, в якій поклали на Російську Федерацію відповідальність за економічну кризу і ситуацію на сільськогосподарських ринках, вони зажадали від європейських інституцій введення обмежень на імпорт з Росії, повідомляє farmer.pl.

Згідно з повідомленням, декларацію було підписано в понеділок у Варшаві в рамках співпраці у форматі Люблінського трикутника. Це третя зустріч, пов'язана з роботою над декларацією - дві попередні відбулися у Вільнюсі та Києві.

Голова парламентського комітету із сільського господарства та розвитку села Сейму Польщі Мирослав Малішевський наголосив, що декларація стосується взаємовідносин у зв'язку з економічним становищем України, зокрема, в аграрному секторі.

"Основний предмет декларації - зазначення Російської Федерації як агресора, (...) що призвело до економічної кризи в Польщі та багатьох інших європейських країнах у попередні роки, спричинило порушення вільного ринку в торгівлі зерном та іншими продуктами, призвело, серед іншого, до того, що в Польщі відбулися масові протести", - пояснив він.

Малішевський звернув увагу, що ані Польща, ані Литва, ані Україна не є країнами, фермери та підприємства яких спричинили кризову ситуацію на багатьох аграрних ринках, а безпосереднім винуватцем є агресія Російської Федерації та війна, яку було розв'язано проти України.

Голова парламентського аграрного комітету Верховної Ради Олександр Гайду написав у дописі на фейсбук-сторінці, що країни Люблінського трикутника закликають держави-члени ЄС заборонити ввезення сільгосппродукції російського та білоруського походження до ЄС, а також її транзит територією ЄС.

Також запропоновано обмежити доступ російських виробників до світових передових технологій і сільгосптехніки, впроваджувати за необхідності інтервенційні системи закупівлі надлишків зерна на ринку, обмежити недобросовісні торговельні практики в майбутній торгівлі між країнами, а також допомогти Україні відновити позиції на світовому ринку шляхом розблокування каналів збуту.

Країни Люблінського трикутника також наполягають на засудженні РФ за експорт незаконно привласненого зерна, виробленого в Україні.

Сторони домовилися, що голова Комітету з питань сільського господарства та розвитку села Сейму Республіки Польща розішле копію декларації інституціям ЄС для сприяння подальшому діалогу та реалізації зазначених положень.

Документ підписали голова парламентського комітету з питань сільського господарства та розвитку села Сейму Польщі Мирослав Малішевський, представник комітету у справах села парламенту Литви Вікторас Пранцкетіс, голова комітету з аграрної та земельної політики Верховної Ради України Олександр Гайду.

Люблінський трикутник - формат тристоронньої співпраці Польщі, Литви та України. Його було створено 2020 року і його метою є поглиблення політичного, економічного та соціального співробітництва цих країн і підтримка євроатлантичних прагнень України.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава МЗС Польщі вважає питання Криму ключовим серед умов можливого миру між Україною та РФ

Кличко ініціював викуп земельних ділянок, що увійшли до заказника "Протасів Яр" у Києві - заступник мера

Україна і Норвегія розпочали реалізацію двох спільних проєктів з ядерної безпеки

У кожному розділі переговорів про вступ в ЄС буде антикорупційна складова - Стефанішина

Комісар ЄС з оборони відповідатиме за координацію оборонної промисловості та військової мобільності

Учасники зустрічі Core Group у Відні досягли згоди щодо загальної концепції створення спецтрибуналу - Мудра

Президент Фінляндії закликав виключити країни-агресорів з Радбезу ООН і скасувати право вето

Чи знаєте ви, що Український Червоний Хрест і Міжнародний Комітет Червоного Хреста - це різні організації?

Bloomberg: Базовий сценарій полягає в тому, що інавгурація президента США пройде, а російсько-українська війна продовжиться

ООН готова до гуманітарної місії в Курській області, але очікує дозволу РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА