Інтерфакс-Україна
15:58 04.07.2024

Україні потрібна корекція виборчого законодавства на перехідний період - голова підкомітету адмінустрою у ВР Безгін

2 хв читати
Україні потрібна корекція виборчого законодавства на перехідний період - голова підкомітету адмінустрою у ВР Безгін

Україні знадобиться зміна виборчого законодавства на перехідний період після війни в частині парламентських виборів, вважає голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування комітету Верховної Ради з питань організації державної влади Віталій Безгін (фракція "Слуга народу").

"Щодо парламентських виборів... Я вважаю, що чинний виборчий кодекс, там, де безпосередньо фактично в нас область - округ, не дає змоги отримати всі 450 мандатів і повноцінно провести вибори. Тобто нам потрібна, найімовірніше, корекція виборчого законодавства на перехідний період", - сказав Безгін в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас народний депутат нагадав, що під час діалогів Моне (діалоги Жана Моне заради миру та демократії - ІФ-У) за участю керівників фракцій і парламентських груп, нібито, досягнуто згоди, що треба залишити наявну виборчу систему.

"Але я не розумію, як за нею провести вибори до парламенту, наприклад, у Донецькій і Луганській областях... І я вважаю, що варто подумати, щоби перші вибори повоєнні парламентські відбувалися за трішечки іншою системою, аніж тією, яка наразі записана у виборчому кодексі", - зазначив Безгін.

На думку парламентарія, на перших післявоєнних виборах до Верховної Ради закритий виборчий список є єдиним способом покрити всі 450 мандатів.

"Так, там можуть бути вписані якісь квоти щодо конкретного представництва. Але це принаймні можливість уникнути тих ризиків, які є зараз, коли в парламенті наразі вже залишився 401 депутат із 424 обраних до Верховної Ради, оскільки не обиралися мажоритарники з тимчасово окупованих територій", - сказав народний депутат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА