13:35 05.08.2024

Moneyveo та БФ U4UA об'єднують зусилля задля соціалізації дітей з інклюзією

3 хв читати

В усьому світі є багато дітей з особливостями розвитку, такими як дитячий церебральний параліч (ДЦП), аутизм і синдром Дауна. Цим дітям потрібна постійна допомога та підтримка. За даними на грудень 2023 року, в Україні було обліковано 20 936 дітей із діагнозом "аутизм". А загалом, станом на 2021 рік, 163,9 тисяч хлопчиків та дівчаток мали інвалідність. Поліпшення якості діагностики, на жаль, супроводжується збільшенням кількості офіційно встановлених діагнозів.

Благодійний фонд U4UA працює для підтримки дітлахів з особливими потребами. Наразі його бенефіціарами є 120 дітей з ДЦП, 140 – з аутизмом, 70 – із синдромом Дауна та іншими фізичними і психологічними розладами. Окрім того, 120 хлопчиків та дівчаток беруть участь у проєкті БФ U4UA «Діти Героїв», який допомагає юним українцям пропрацьовувати мовленнєві розлади (затримку мовлення).

Фінансова компанія Moneyveo щомісяця надає БФ U4UA матеріальну підтримку, спрямовану на допомогу в реалізації цих благодійних ініціатив. Створення умов для інтеграції особливих діток у суспільство – завдання тривале. Воно вимагає багато уваги, зусиль, фінансового підкріплення. Тому допомога дуже важлива.

Основні потреби дітей пов'язані з медичним, освітнім та соціальним напрямами. Медична сторона включає лікувальну фізкультуру, масаж, логопедичні заняття, психологічну та психіатричну допомогу, а також заняття з корекційним педагогом. Окремим дітям час від часу необхідна увага з боку вузькоспеціалізованих фахівців, таких як стоматологи чи хірурги.

 “В освітній сфері ці діти потребують занять із соціалізації та АВА-терапії, –  зазначають у фонді. –  У нашій країні є лише приватні дитячі садки, які беруть дітей з аутизмом, але їх вартість дуже висока. Комунальні садочки мають спеціалізовані групи, проте для того, щоб дитину туди прийняли, вона має бути достатнього рівня соціалізації. І тут важливо розуміти, що для набуття цього рівня дітям з особливостями розвитку треба мати можливість спілкуватися зі здоровими однолітками. Але влаштувати це вкрай важко як через відмінності цих діток, так і через відсутність місць для соціалізації”.

Завдяки зусиллям БФ U4UA та його партнерів, у дітлахів спостерігаються значні досягнення в розвитку та корекції, а також у процесах інтеграції. Зокрема, у 15 підопічних фонду, які протягом останніх двох років постійно проходили реабілітацію, суттєво покращилося мовлення. П’ятеро дітлахів із діагнозом ДЦП (неважка форма) почали самостійно ходити. Більшість хлопчиків та дівчаток з аутистичним спектром розладів відвідують спеціалізовані дитячі садки чи інклюзивні класи у школах. Для тих, хто має фізичні обмеження, навіть такі досягнення, як уміння самостійно тримати ложку чи чашку, є великим кроком уперед. І завдяки заняттям ці дітки поступово набувають таких цінних буденних навичок.

Moneyveo, співпрацюючи з фондом U4UA, активно підтримує ініціативи, спрямовані на забезпечення в Україні інклюзивного середовища для дітей з особливими потребами. Ця співпраця має на меті створення умов, які сприятимуть розвитку та соціалізації, допомагаючи дітлахам інтегруватися в суспільство та реалізовувати свій потенціал.

Підтримати діток, стати волонтером або ж просто знайти більше інформації про фонд можна тут.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Форум "Диригенти змін" у Києві: лідери бізнесу, держави та суспільства обговорять виклики сьогодення та стратегічні кроки, які необхідні країні

Фішинг та фейкові акаунти: як захистити себе від інтернет-шахраїв

Банківські додатки: ТОП функцій

Державний банк прокредитував купівлю бізнесом двох газопоршневих електростанцій

Київський КПК розвиває санітарно-гігієнічний сегмент: у пріоритеті – якість, безпечність і доступність

TicketCRM: Сучасне рішення для організації та продажу квитків

Огляд квиткових операторів в Україні

Українські медійники та представники громадських організацій провели хакатон для дітей військовослужбовців у літньому таборі Еko-Life ЗБРУЧ

За результатами квартальних торгів на платформі УУБ вартість реалізованої необробленої деревини становить понад 2,4 млрд грн

Експерти компанії Eudoc розповіли про особливості адаптації дітей мігрантів з України в європейських школах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА