Ще один державний банк долучився до грантових програм Фонду енергоефективності
Український Sense Bank долучився до трьох грантових програм Фонду енергоефективності. Це стало можливо завдяки підписаній на початку жовтня цього року угоді про співпрацю між установами. Про це йдеться у повідомленні на сайті фінустанови. Відтепер у банку для ОСББ та ЖБК доступні грантові програми «ГрінДІМ», «ЕНЕРГОДІМ» та «ВідновиДІМ».
Кожна грантова програма має свій ліміт фінансування. Так, за програмою «ГрінДІМ» ОСББ може отримати до 70% вартості обладнання та матеріалів, необхідних для виробництва електроенергії з відновлювальних джерел. При цьому максимальна сума гранту становить 2 млн грн для встановлення сонячної електростанції, 2 мільйони гривень на встановлення теплових насосів та 4 млн грн, якщо одночасно встановлюється СЕС і тепловий насос.
Якщо говорити про грант за програмою «ЕНЕРГОДІМ», то тут також можна отримати до 70% від вартості зовнішньої та внутрішньої модернізації будівлі. Максимальна сума гранту за цією програмою становить також 2 мільйони гривень.
Третя програма, до якої долучився Сенс Банк — це «ВідновиДІМ». Ця програма покликана допомогти ОСББ та ЖБК відновити будівлі, які зруйновані внаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію України. За умовами програми ОСББ може отримати компенсацію у розмірі до 100% від вартості витрат на відновлення. Сума гранту становить до 8 мільйонів гривень.
Банкіри зазначають, що всі три грантові програми поширюють як на проєкти, що фінансуються за рахунок власних коштів, так і на ті для яких залучено кредитне фінансування за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%».
Для того, щоб отримати грант потрібно обрати грантову програму, відкрити у Sense Bank рахунок, на який будуть надходити кошти, та подати до Фонду енергоефективності заявку на участь в програмі.
Нагадаємо, що Sense Bank спільно з Міністерством економічного розвитку України, Фондом розвитку підприємництва та Фондом енергоефективності оголосили про старт всеукраїнської програми «Джерело Енергії», метою якої є підвищення рівня обізнаності територіальних громад, бізнесу та ОСББ про діючі пільгові програми енергетичного кредитування.