Інтерфакс-Україна
13:00 09.01.2025

У державному банку підбили підсумки минулого року

2 хв читати

Український Sense Bank відзвітував про зростання кредитного портфеля малого, середнього та корпоративного бізнесів. Відповідно до опублікованого матеріалу зростання склало 7,4 мільярда гривень.

Так, у сегменті малого та середнього бізнесу найчастіше клієнти фінустанови користувались державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», на яку припало 75% всіх виданих позик.

Член правління Sense Bank Андрій Соколов зазначив, що «5-7-9%» залишається флагманом кредитування малого та середнього бізнесу.

«Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» була та залишається незамінним інструментом для розвитку представників МСБ. Завдяки цій програмі малий та середній бізнес отримують «дешеві» гроші на інвестиційні цілі та для поповнення оборотного капіталу.

Навіть після змін у програмі, які набули чинності наприкінці квітня минулого року, коли знизили максимальну суму кредиту на фінансування оборотного капіталу до 5 млн грн, «5-7-9%» не втратила своєї актуальності. Проте, деякі зміни на ринку бізнес-кредитування все ж таки настали», - зазначає Андрій Соколов.

Банкіри кажуть, що  на тлі змін у держпрограмі «5-7-9%» протягом другої половини 2024 року спостерігалося зростання попиту на кредитування інвестиційних цілей малого, середнього та корпоративного бізнесів. Зокрема, значною мірою зріс інтерес до підвищення енергонезалежності бізнесу шляхом залучення банківського фінансування. На ці потреби клієнти держбанку отримали близько одного мільярда гривень, як за програмою «Джерело Енергії», так і за державними програмами кредитування.

«Потреба в оборотному капіталі та капітальних інвестиціях посилили попит на кредити серед бізнесу. На попит малого та середнього бізнесу також вплинули нижчі процентні ставки порівняно з попередніми роками, у тому числі за державними програмами кредитування», - каже пан Соколов.

Найактивнішим регіоном залишається Київ та Київська область, Саме на них приходиться близько 60% від усього кредитного портфеля бізнес-клієнтів банку.

Нагадаємо, що минулого року Міністерство економіки України, Фонд розвитку підприємництва, Фонд енергоефективності та Sense Bank розпочали Всеукраїнський освітній проєкт «Джерело Енергії» в рамках якого відвідали Черкаси, Житомир та Вінницю.

ОСТАННЄ

1 центр рекрутингу: все більше жінок долучається до Сухопутних військ

Зсув свідомості: сучасна українська драматургія прямує до репертуарів театрів прифронтових міст

В Україні вперше проаналізували безпеку даних користувачів в застосунках для знайомств – дослідження Nadiyno.org

"Я хочу, щоб Україну було чути": відомий український звукорежисер Олександр Федоренко відзначає 30-річчя діяльності

Порошенки привітали українців із річницею Томосу та Хрещенням Господнім

Компанія "Інтергал-Буд" підвела підсумки 2025 року

Українська команда" передала на передову 28 та 63 бригадам нову партію БПЛА - Палатний

В ЖК Gravity Park з’явився тариф Free Watt: світло вдвічі дешевше

КЕКЦ виграв суд проти Яворівського відділу поліції щодо незаконних лімітів у нацпарках

Солідарність і голос працівників: Молодіжна рада Профспілки залізничників презентує підсумки роботи та дослідження з корпоративного управління

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА