Інтерфакс-Україна
13:41 14.03.2025

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це гарантія існування незалежної України - Палатний

2 хв читати
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це гарантія існування незалежної України - Палатний

Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу. Україна має зберегти 500-тисячну професійну та технологічну армію з достойними зарплатами, а також дронові та ракетні програми. Про це заявив перший заступник голови партії "УДАР Віталія Кличка", голова ЦВК партії Артур Палатний.

"Єдина реальна гарантія існування України та існування мирної Європи – це Збройні сили України. Головна річ, яку категорично не можна обговорювати в перемовинах з США, ЄС і Росією – це будь-які послаблення, зменшення чи обмеження ЗСУ. Не можна дати згорнути нашу армію до розміру миротворчого контингенту з гігантом-людожером під боком. Якщо ми на це погодимось, територія не матиме жодного значення, як і будь-чиї гарантії безпеки. ЗСУ мають бути сталою величиною серед усіх перемінних у формулі майбутнього миру", - написав Артур Палатний.

Також не може обговорюватись зменшення нашого ВПК, наголосив Палатний.

"Жодного скорочення ракетних програм, програм з виготовлення дронів та іншої зброї! Ми вже проходили снарядний голод від затягування з постачанням ракет, наданих іншими державами. Скорочення цих програм – це перетворення навіть численної армії на гарматне м’ясо. Ми ж повинні за найвищу цінність мати життя захисників та захисниць", - наголосив він.

Палатний також розповів, яким бачать майбутнє ЗСУ в партії УДАР.

Перш за все це має бути 500-тисячна професійна технологічна армія, ядро якої складатимуть військові, які повернуться з фронту та виявлять бажання захищати Україну далі.

"Чим більшими та сильнішими будуть ЗСУ, тим меншим у росіян буде бажання "павтаріть". Тим триваліше на Європейському континенті буде мир та спокій", - наголосив Палатний.

Мінімальний рівень зарплати військового має бути не нижчим за той, що зараз отримують бійці на передовій, аби військова служба залишалася престижною та забезпечувала гідний рівень життя.

"Цифра у десяток мільярдів євро не є значною сумою для масштабів ЄС, який натомість отримає потужну стіну захисту на кордоні з "одичалими". І задача української влади пояснити європейцям, що сильна армія України на європейських кордонах – це вигідна інвестиція в їхню безпеку. І платити за це мають наші європейські партнери", - упевнений Палатний.

Він також зазначив, що Україна розробила унікальні ракетні та дронові технології, які стануть основою стратегії сучасних армій світу. І ці напрацювання потрібно обов’язково зберегти та розвинути.

ОСТАННЄ

UKRAINIAN GASTRO SHOW: «СПАДЩИНА МАЙБУТНЬОГО» – головна подія про нову українську кухню

Digital Realty та Schneider Electric створюють новий цифровий шлюз для Південної Європи

Травень на автодрайві: ОТП БАНК став партнером фестивалю KYIV CAR FEST

Понад 6,5 мільйонів абонентів активно користуються VoLTE від Київстар

Про 17-й щорічний Київський Безпековий Форум "UA: єднаймося знову, щоб подолати світового агресора"

IV Український будівельний конгрес 2025: архітектура майбутнього та нові правила гри

"Столичний стандарт якості": конкурс для найкращих виробників Києва

Заява АТ "Київмедпрепарат" та АТ "Галичфарм" у відповідь на інформацію, поширену ТОВ "Скай-Девелопмент"

Прокуратура проти енергонезалежності України: чи заблокують безпідставні претензії прокурорів державну програму балансування енергосистеми

Alliance Novobud третій рік поспіль здобує звання BUSINESS OF THE YEAR за версією Ukrainian Business Award

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА