14:34 12.09.2018

Банківський сектор увійшов у фазу впевненого зростання

6 хв читати

10 вересня 2018 року рейтингове агентство "Стандарт-Рейтинг" (Україна) підбило підсумки свого вже двадцять другого "Рейтингу надійності (привабливості) банківських депозитів". Рейтинг проводився за активної участі генерального інформаційного партнера проекту ІА "Інтерфакс-Україна".

Приватні банки четвертий квартал поспіль продовжують успішно працювати. Рекорди рентабельності за перше півріччя 2018 року показали: Райффайзен Банк Аваль, ТАСКОМБАНК, УкрСиббанк, Кредобанк та інші.

ТОП-16 банків із найнадійнішими (привабливими) депозитами за підсумками 1-го півріччя 2018 року:

Райффайзен Банк Аваль

Альфа-Банк

ТАСКОМБАНК

Кредобанк

ПриватБанк

УкрСиббанк

Укргазбанк

VTB Bank (Україна)

Мегабанк

Глобус

Піреус Банк МКБ

Ощадбанк

Форвард

Правекс-Банк

Укрексімбанк

Мотор-Банк

Як за підсумками 1-го півріччя 2018 року, так і за підсумками останніх декількох рейтингів 2017 і 2018 року, трійка лідерів рейтингу залишилася незмінною: Райффайзен Банк Аваль, Альфа-Банк і ТАСКОМБАНК. Показово, що в трійку лідерів по надійності депозитів входить банк з приватним українським капіталом.

Стабільно в ТОП-3 рейтингу входить ТАСКОМБАНК. Вже другий рік поспіль ТАСКОМБАНК - банк з українським капіталом - залишається в числі банків з найбільш надійними депозитами. Перше півріччя 2018 року ТАСКОМБАНК завершив з чистим прибутком 203,193 млн. грн. За той же період чистий процентний дохід банку склав 516,624 млн. грн., а чистий комісійний дохід банку - 147,048 млн. грн. За перше півріччя 2018 року власний капітал ТАСКОМБАНКу виріс майже на 21%, а частка NPL в кредитному портфелі банку склала 19,81% при середньому показнику по ринку 29,04%. Прибуткова робота ТАСКОМБАНКу на тлі гарної якості активів і генерації ним ключових статей доходів дозволяє вивести банк на топові позиції по надійності депозитів. З огляду на те, що ТАСКОМБАНК знаходиться в процесі злиття з одним з українських банків, його ринкова частка і роль в національній банківській системі, за оцінками агентства, буде рости. Коментуючи динаміку депозитних ставок Денис Раковський, Директор з продажу роздрібного бізнесу АТ "ТАСКОМБАНК" повідомив: "Середні ставки, якщо говорити, наприклад, про гривневих вкладах терміном на шість місяців, коливаються на рівні 12,5–16% річних. Але можна розмістити кошти на більш вигідних умовах, скориставшись акційними пропозиціями або перевагами програм лояльності банків. Зараз в ТАСКОМБАНК ми пропонуємо максимальну прибутковість депозиту на рівні 17,5% в гривні в рамках акції "Свято депозитних відсотків". Також необхідно відзначити тенденцію зростання попиту на короткострокові депозити в іноземній валюті протягом третього кварталу. Середня прибутковість по яких на сьогодні становить 3–5% річних".

Істотно поліпшив свої позиції в рейтингу Мегабанк. Банк завершив перше півріччя 2018 року з чистим прибутком 5,874 млн. грн., чистим процентним доходом в 76,872 млн. грн. і чистим комісійним доходом - 115,037 млн. грн. Частка NPL в кредитному портфелі Мегабанку становила 14,76% при середньоринковому орієнтирі по банках, які беруть участь в рейтингу, на рівні 29,04%. За перше півріччя 2018 року Мегабанку вдалося скоротити частку NPL в кредитах майже на 1,0 п.п. Агентство також високо оцінило рівень підтримки з боку акціонерів Мегабанку, яка неодноразово надавалася банку, коли це було потрібно. Серед акціонерів банку ЄБРР, МФК, KfW та інші міжнародні організації. Високий рівень зовнішньої підтримки від акціонерів на фоні прибуткової роботи і високої якості кредитного портфеля дозволили Мегабанку увійти до ТОП-10 банків з найвищим рівнем надійності депозитів. Коментуючи свої ринкові пропозиції Андрій Онопко, Заступник голови правління ПАТ "Мегабанк", повідомив: "Продукт, який ми зараз пропонуємо по депозитах, є в деякому роді унікальним для ринку. Це депозитний вклад "Строковий з правом поповнення". В ньому поєднуються кілька чинників, які є ключовими для позичальника. Перший - це процентна ставка. За всіма валютами та строками ми фігуруємо як банк, що пропонує дуже привабливу ставку. Ми пропонуємо до 16,5% річних в гривні, до 4,5% в доларах і до 3% в євро".

В першу десятку лідерів рейтингу також входить VTB Bank. За перше півріччя 2018 року банк наростив капітал на 68% і утримував свої ринкові позиції, будучи учасником міжнародної банківської групи VTB. На 01.08.2018 року регулятивний капітал банку становив 1,384 млрд. грн., адекватність регулятивного капіталу банку - 17,79% при мінімумі, встановленому Національним банком України, на рівні 10%, а миттєва ліквідність перевищувала 51%.

Стабільно в ТОП-10 банків з найвищим рівнем надійності депозитів входить Банк Глобус. Банк завершив перше півріччя 2018 року з прибутком в 10,785 млн. грн., чистим процентним доходом 39,857 млн. грн. і чистим комісійним доходом - 78,212 млн. грн. За перше півріччя Банк Глобус забезпечив приріст чистого процентного доходу в 1,52 рази в порівнянні з тим же періодом 2017 року. Частка NPL за перше півріччя скоротилася на 10,65 п.п. до 12,16% при середньому значенні по 56 банкам, які взяли участь в нашому рейтингу, на рівні 29,04%. Микола Демченко, начальник управління продажів і розробки продуктів Глобус Банку, зазначив, що "Зміни на ринку депозитів для населення безпосередньо залежать від дій регулятора. Існує ймовірність, що у вересні НБУ знову підвищить облікову ставку. Як наслідок, банки будуть піднімати ставки по депозитах в національній валюті. На наш погляд, можливе зростання на пару процентних пунктів і подальше зменшення ставок в іноземній валюті. Ставки по депозитах для юридичних осіб, як правило, нижче і розраховані на більш короткі періоди розміщення. Глобус Банк є активним гравцем на ринку кредитування, тому залучає кошти як фізичних осіб, так і страхових компаній, компаній з управління активами, сільськогосподарських підприємств. Можливе зростання облікової ставки позначиться і на вартості розміщення для них - ставки теж виростуть".

Перше півріччя 2018 року Банк Форвард завершив з чистим процентним доходом в 78,972 млн. грн. і чистим комісійним доходом 17,081 млн. грн. Банк скоротив частку непрацюючих кредитів клієнтів за перше півріччя 2018 року на 4,1 п.п. до 46,2%, що, з огляду на його спеціалізацію на кредитуванні населення, є дуже доброю тенденцією. Проте головною подією для банку виявилося успішне завершення докапіталізації, на 01.09.2018 року регулятивний капітал банку перевищив 238 млн. грн., а адекватність регулятивного капіталу перевищила 16%. Як зазначив Костянтин Кошеленко, Заступник голови правління Forward Bank: "На початку 3-го кварталу 2018 року Forward Bank привів значення регулятивного капіталу у відповідність до вимог НБУ та законодавства. Так, за станом на 01.09.2018 року регулятивний капітал склав 238,787 млн ​​грн. Даний факт, безумовно, не зміг не вплинути на зростання довіри клієнтів до банку. Так, в серпні 2018 року понад 70% наших постійних клієнтів перерозмістити свої кошти в нашому банку після закінчення терміну дії договорів. Плюс, до нас прийшли сотні нових вкладників, які тільки в останній місяць літа довірили банку більше 20 млн грн. власних коштів".

Істотно поліпшив свої позиції в рейтингу ПриватБанк. За перше півріччя 2018 року банк показав прибуток у сумі 6,926 млрд. грн. і чистий процентний дохід на рівні понад 7 млрд. грн., збільшивши його у порівнянні з першим півріччям 2017 року на 264%. Ситуація в Ощадбанку і в Укрексімбанку була дещо гірше, однак жоден з цих держбанків так і не випав з групи з найвищою оцінкою надійності багато в чому завдяки підтримці свого акціонера - держави Україна. З банків за участю в капіталі держави хороші показники були в Укргазбанку - за перше півріччя 2018 роки йому вдалося знизити частку поганих кредитів в кредитному портфелі на 1,65 п.п. до 22,73%, що набагато краще середнього значення по ринку.

Рейтингове агентство "Стандарт-Рейтинг" (Україна)

ІА "Інтерфакс-Україна" - генеральний інформаційний партнер проекту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА