13:31 20.09.2018

З початку року із ПАТ "Житомиргаз" звільнилося майже три сотні кваліфікованих спеціалістів

2 хв читати

Через неконкурентний рівень оплати праці кваліфіковані спеціалісти йдуть з підприємства. За дев’ять місяців поточного року плинність кадрів ПАТ "Житомиргаз" склала 12%. Звичайною є плинність кадрів на рівні до 5% на рік від загальної чисельності персоналу компанії.

 

З січня по вересень 2018 року з підприємства звільнився 281 працівник. Цього року середня заробітна плата ПАТ "Житомиргаз" склала 6 060  гривень. Аналогічний показник по промисловості в Житомирській області вища на 37% і сягає 8 200 грн.

 

"Аби забезпечити роботу майже 13,5 тис. розподільних газопроводів області, 60,5 тис одиниць газорегулюючого обладнання на них, доставку газу до усіх споживачів області необхідні висококваліфіковані фахівці. Брак коштів для забезпечення достойної заробітної плати спричиняє плин кадрів. А відсутність фахівців, які відповідають за належний робочий стан мереж, може призвести до колапсу газової галузі в регіоні", - зазначає голова профспілки працівників ПАТ "Житомиргаз" Олена Брюханова.

 

Витрати на оплату праці газорозподільних підприємств закладаються в тариф* на розподіл природного газу. Діючий тариф, затверджений ще в 2016 році, не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. ПАТ "Житомиргаз" неодноразово зверталось до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії.

 

На даний час  розроблена методика тимчасового розрахунку тарифу, проте, аби вона "запрацювала" цей алгоритм повинен бути опублікований в тритижневий термін в офіційних ЗМІ (в "Урядовому кур’єрі"). Проте дотепер публікація методики не опублікована, через те не вступила в силу.

 

Профспілка працівників ПАТ "Житомиргаз" в черговий раз звертається до НКРЕКП і уряду з вимогою врахувати в тарифі на розподіл газу підвищення зарплат газовиків до рівня, середнього по промисловості. В гіршому випадку - працівники галузі можуть почати акції протесту.

 

*Тариф на розподіл природного газу – це складова ціни на газ. Ця частка складає 63 копійки від 6,9579 грн за 1м3.

Довідка. Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Житомиргаз" здійснює розподіл природного газу на території Житомирської області. Річний обсяг транспортування становить до 600 мільйонів кубометрів газу. Клієнтами компанії є понад 360 тисяч домоволодінь Житомирської області – 11 міст, 36 селища міського типу та 583 села.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Оператори ГРМ єдині на ринку газу України завершили анбандлінг

ПАТ "Фармак" - єдина фармкомпанія, яка увійшла до ТОП 100 платників податків

ПАТ "Миколаївгаз": Для покращення роботи аварійної газової служби, її фінансування необхідно збільшити щонайменше вдвічі

Споживачі газу зможуть самостійно обирати сервісну компанію для обслуговування газових приладів - ПАТ «Дніпрогаз»

В розвиток віддалених районів Київщини вкладуть 4 млрд. грн. - Енергоатом

Три теплопостачальні компанії досі без номінацій на газ - ПАТ "Житомиргаз"

ПАТ "Фармак" сприяє розвитку української науки та медицини

РГК увійшла в Європейську Технічну Асоціацію газової індустрії - MARCOGAZ

Газові мережі Львівщини до опалювального сезону готові

Результати візиту української делегації до Європарламенту Україна та ЄС: які можливості отримують сторони?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА