09:19 12.02.2019

Через триразове зменшення кількості субсідіантів на Закарпатті зростають неплатежі за газ

2 хв читати

Кількість субсидіантів на отримання допомоги за житлово-комунальні послуги на Закарпатті зменшилася втричі. Наразі субсидію на природний газ оформили понад 37,5 тисяч закарпатців. У 2018 році ця цифра становила 113,5 тисяч осіб.

Такий стан справ призвів до зростання боргів у населення. Зокрема, в період з жовтня 2018 року по лютий 2019 року борг за спожитий газ клієнтів ТОВ "Закарпатгаз Збут" збільшився на 416 млн грн.

За словами директора ТОВ "Закарпатгаз Збут" Вікторії Томинець, така ситуація склалася через запровадження більш жорстких правил нарахування субсидій та перегляд соціальних стандартів. А зменшення соціальних нормативів призвело до скорочення середнього розміру призначеної субсидії.

 "Ми переконані, що треба змінювати механізм надання субсидій побутовим споживачам і збільшувати їх коло. З одного боку, восени 2018 року, відповідно до постанови Кабміну, на 22,9% зросла ціна на газ для населення. З іншого – змінилися умови призначення та зменшився середній розмір призначеної субсидії на одного споживача. Крім того, змінилися соціальні нормативи. Зокрема, для розрахунку брали уже не 5 куб.м на 1 кв.м опалювальної площі, а 4,5. Щороку спостерігаємо тенденцію зменшення соціального нормативу. Наприклад, у 2013 році він становив 11 куб.м на 1 кв м житла, а уже у 2014-му – 7. Після завершення поточного опалювального сезону ці норми зменшаться до 4 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі", – пояснила Вікторія Томинець.

За словами директора ТОВ "Закарпатгаз Збут", Постановою №1176, яку Кабінет міністрів України прийняв 27 грудня 2018 року, вводиться нове поняття "монетизація субсидій". Постанова передбачає, що громадяни, які вперше звернулися за призначенням житлової субсидії з 1 січня 2019 року, отримуватимуть її у грошовій формі. Кошти монетизованої субсидії кожній сім’ї будуть надходити на спеціальний рахунок в Ощадбанку, з якого банк самостійно буде перераховувати необхідну суму надавачу комунальних послуг.

Наразі для субсидіантів, які оформили держдопомогу раніше, тобто до 1 січня поточного року, згідно до Постанови КМУ №62 від 6 лютого 2019 року, кошти на покриття субсидії видаватимуться готівкою через відділення Укрпошти та банківських установ, починаючи з березня.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Київcтар включив зв’язок 4G ще в 133 населених пунктах

Енергоефективність - найслабша сторона всіх проектів, які проходять будівельну експертизу, - віце-президент Академії будівництва України В.Лещинський

ПАТ "Чернівцігаз": обсяги споживання газу в і кварталі 2019 році зменшились на 34,5%

За 2018 рік контакт-центр "Хмельницькгазу" опрацював 190 тис. звернень клієнтів

Держлісагентство за підтримки Міжнародної спілки охорони природи планують започаткувати проект щодо адаптації лісів до змін клімату

Марафон "НАШ ПРЕЗИДЕНТ" 21–22 квітня подивилося понад 5,5 мільйонів осіб

Завершено роботи з реконструкції водопровідної мережі на території Національного музею історії України у Другій світовій війні - Київводоканал

Академія будівництва України має знаходитись там, де йдуть наукові пошуки та навчається молодь - віце-президент АБУ Віктор Лещинський

Київстар продемонстрував базову станцію для мереж 5G

На Сумщині споживання газу зменшилось на 24%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА