14:59 25.04.2019

Балансоутримувачі Житомирщини наражають мешканців на небезпеку

2 хв читати

Не укладаючи договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж балансоутримувачі (ОСББ, управляючі кампанії тощо) ставлять під загрозу безпечне та безперебійне газопостачання споживачам природного газу. Рішенням обласної комісії зобов’язано балансоутримувачів багатоповерхових будинків Житомирщини подбати про безпеку людей та забезпечити технічне обслуговування газових мереж будинків згідно норм.

З 1 січня 2019 року власники, балансоутримувачі самостійно можуть обрати собі підрядника, який буде здійснювати обслуговування газових приладів те елементів системи газопостачання будинку. До 2019 року планово-технічне обслуговування (ПТО) здійснювалося газорозподільними компаніями. З прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 року, Наказу Міненерго № 190 від 27 липня 2018 року, Кодексу газорозподільних систем така послуга стала ринковою.

У Житомирській області понад 2 тисячі багатоповерхових будинків, мешканці котрих використовують природний газ у побутових цілях. Варто зауважити, що в експлуатації значна частина багатоквартирних житлових будинків була збудована в 60-ті роки та елементи внутрішньобудинкової системи газопостачання з вже ненадійними фітінговими з’єднаннями, які піддаються корозії.

ПАТ "Житомиргаз" в рамках забезпечення вимог законодавства направило усім балансоутримувачам листи з проектами на заключення угод на планово-технічне обслуговування згідно норм.

Станом на початок березня всього 31 балансоутримувач з 628 діючих уклав угоду на технічне обслуговування газових мереж, що є вкрай негативною тенденцією, так як мова йде про безпечну експлуатацію газових мереж та безпеку людей. ПАТ "Житомиргаз" вкрай стурбовано ситуацією, так як житловий фонд області на даний момент знаходиться фактично без послуг технічного обслуговування. До того ж налічується близько 159 тис замортизованих побутових газових приладів

"Дане проблемне питання було винесено на обласну комісію комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №11 від 20.09.2018р.  та міську комісію №20 від 21.12.2018р. Результатом розгляду даного питання, що стосується безпеки людей на обласній комісії було прийнято рішення зобов’язати (на міській – рекомендувати) балансоутримувачів укласти угоди на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання" - розповідає директор технічний ПАТ "Житомиргаз" Сергій Колесник.

Недотримання основних правил експлуатації систем газопостачання може мати непоправні катастрофічні наслідки для співвласників багатоквартирного будинку та їх спільного майна. 

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Мегабанк" залучив 5 мільйонів євро іноземного фінансування для МСБ

У травні ціна газу для мешканців Чернігівщини знизиться на 24 копійки

На Львівщині 1,7% від усіх споживачів газу уклали договори на техобслуговування внутрішньобудинкових мереж

За перший квартал 2019 року об’єми споживання газу зменшилися майже на 26%

Інавгурація Президента України Володимира Зеленського на YouTub - каналі "НАШ.Максі-ТВ"

За півроку "Івано-Франківськгаз Збут" зменшив ціну на газ на понад 40%

За 2018 рік аварійно-диспетчерська служба АТ "Криворіжгаз" опрацювала понад 13 тис. заявок від споживачів

"Мегабанк" отримав інвестиції з Європи

Життя по хвилинах: що потрібно знати про запальні захворюваннях кишечника?

28-29 травня в Києві відбудеться VIІІ Міжнародна конференція "UKRCEMFOR 2019". Цементна промисловість. Найкращі практики. Перспективи розвитку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА