18:35 04.09.2019

В Укргазбанку стартувала програма "Енергодім" для ОСББ

3 хв читати

Укргазбанк став першим українським банком, який розпочав реалізацію програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім". Деталі повномасштабного запуску програми в Україні сьогодні обговорили на прес-конференції голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко, Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак, керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну.

"Фонд, як інструмент фінансової підтримки енергоефективності для ОСББ, повинен стати національною історією успіху. Програма "Енергодім" - це механізм комплексної модернізації житлового фонду України. Реалізація програми дозволить українцям не лише економити на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави у сфері енергоефективності, сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів", - зазначила директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну.

Програма "Енергодім" передбачає фінансування обсягом 235 млн грн з Державного бюджету України та фінансову підтримку з боку ЄС та уряду Німеччини на часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету "Легкий" та 50% для пакету "Комплексний".

"Раніше держава здійснювала підтримку житлового фонду через програму "теплих кредитів", яка вирішувала програму лише частково — замінити вікна чи утеплити фасад будівлі. ОСББ отримали від Фонду енергоефективності новий інструмент для комплексної енергомодернізації будинків — програму "Енергодім". Очікуємо, що до кінця 2025 року нею скористаються близько 16 тисяч ОСББ", - зазначила міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.

Тож відтепер кожне з 30 тисяч ОСББ України, які бажають зробити свої будинки більш енергоефективними, можуть подавати заявки для участі в програмі через будь-яке відділення Укргазбанку, що став першим банком-партнером.

"Разом з Фондом енергоефективності та IFC ми допомагатимемо українцям робити їхнє житло теплішим, енергоефективнішим, а платіжки меншими. Перші 300 ОСББ отримають додаткову компенсацію ще у 20%, тож ми вже чекаємо на заявки. Програма "Енергодім" передбачає компенсацію до 70% від загальної суми витрат на заходи з енергоефективності, а ОСББ зекономлять до 70% енергії завдяки термомодернізації своїх будинків. Тепер усі охочі можуть звертатися до Укргазбанку за фінансуванням і отримувати відшкодування до 70% витрат на заходи з енергоефективності. У нас, як завжди, амбітні плани — ми хочемо щоб якнайбільше українців мали кращі, комфортніші будинки, платили менше за своє житло і жили в чистішому довкіллі. Адже реалізація таких комплексних проектів в Україні суттєво зменшує шкідливі викиди, а для нас як ЕКОбанку це — життєво необхідний результат", - зазначив голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко.

За оцінками, середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми "Енергодім", становитиме щонайменше 20%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Український Бізнес Форум 2020

"Сумигаз" продовжує діалог з Регулятором щодо підвищення зарплат газовиків до середніх по промисловості

Ukrainian Gaming Week від Smile-Expo: виставка передових рішень для гральної індустрії та обговорення перспектив українського ринку

Споживання газу у Чернівецькій області зменшилося на 15%

Від початку року аварійна служба "Львівгазу" опрацювала 3,5 тис викликів

Третина клієнтів "Івано-Франківськгаз Збуту" користується "особистим кабінетом"

Кількість втручань споживачів в роботу газових лічильників зменшилась на третину

За спожитий газ клієнти «Волиньгаз збуту» боргують майже 500 млн грн

За 1 квартал 2020 року споживачі АТ "Івано-Франківськгаз сплатять за доставку газу на 60% менше, ніж при розрахунку з обсягів поточного споживання

VIII Національна конференція учасників ринку сталевого будівництва. Нові можливості для замовників та галузі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА