09:37 12.09.2019

На Хмельниччині більше 20 підприємств-виробників тепла досі не обрали  постачальника газу на опалювальний період

3 хв читати

Станом на 12 вересня у Хмельницькій області нараховується 24 виробники тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників  природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку понад 12 тис. домогосподарств та  44  бюджетних організаціі, серед яких заклади освіти та  медицини. Відтак, згідно законодавства, дані підприємства не мають права використовувати природний газу з газорозподільної системи, а АТ «Хмельницькгаз» - здійснювати їм доставку енергоносія як  підприємствам без постачальника. 

Зокрема, це - Віньковецьке районне підприємство теплових мереж, КП Теплових мереж Дунаєвецької міської ради, Теплокомуненерго КП Ярмолинецьке, ВКПТМ Тепловик, Красилівське підприємство теплових  мереж, Ізяславтепломережа та ряд Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

«В переддень опалювального періоду ми звертаємося до керівників підприємств області, які досі залишаються без постачальника, виконати вимоги законодавства та гарантовано отримувати газ, - інформує комерційний директор АТ «Хмельницькгаз» Олександр Надольний. – Адже, згідно змін до Кодексу ГТС, наша газорозподільна компанія зобов’язана буде припинити доставку газу таким компаніям. Тому, аби не залишити тисячі споживачів без тепла, власники теплопостачальних підприємств повинні  підготуватись до опалювального сезону та ввійти до реєстру постачальника газу».

Діюче законодавство не забороняє відключення споживачів газу навіть під час опалювального сезону. Відтак, постачальник газу для потреб населення надсилає доручення на відключення оператору ГРМ (АТ «Хмельницькгаз»). Однак, відключення в опалювальний період від джерела газопостачання теплопостачальних і теплогенеруючих організацій, які забезпечують теплом подолян, а також підприємств та установ, може призвести до надзвичайної ситуації техногенного характеру з непередбачуваними наслідками. 

Тому, задля сталого проходження опалювального періоду, АТ «Хмельницькгаз» попередньо проінформувало відповідними листами про ситуацію, що склалася в області, Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади. 

Минулого року Кабінетом Міністрів України було видане розпорядження від 3 жовтня 2018 р. № 717-р «Деякі питання опалювального сезону 2018/19 року», яким учасникам ринку було доручено забезпечувати безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в необхідних обсягах. Цього року відповідних рішень уряду ще не прийнято.

Наразі гірким уроком порушення вимог законодавства, стала минулорічна ситуація в Кривому Розі, коли  800 тисяч споживачів тепла залишились без опалення в морози і були змушені вийти на акції протесту. А співробітники підприємств-виробників тепла, умисно зривали пломби, перекладаючи відповідальність за свої дії на газорозподільну компанію, яка діяла виключно в законному порядку.  

Тому органам місцевого самоврядування, власникам підприємств до початку опалювального сезону необхідно вжити всіх необхідних заходів, щоб виробники тепла для потреб населення були включені в реєстр ПСО-постачальника природного газу, а також безперебійно та відповідально пройшли опалювальний сезон.

Довідка:

АТ «Хмельницькгаз» здійснює розподіл природного газу на території Хмельницької області (крім м. Шепетівки та Шепетівського району) усім категоріям споживачів. Щорічні обсяги транспортування складають понад 700 млн.м.куб. природного газу. ПАТ «Хмельницькгаз» забезпечує природним газом більш як 400 тис. домоволодінь Хмельниччини. Загальний рівень газифікації області становить майже 80%, протяжність газових мереж – більше 17 тис.км. Підприємство є одним з найбільших роботодавців та платників податків області, що надає гарантовані робочі місця 2 тисячам працівників, стабільно входить до п’ятірки найбільших та сумлінних платників податків Хмельниччини. До бюджетів усіх рівнів АТ «Хмельницькгаз» у 2018 році сплатив понад 75 млн. грн.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обсяги споживання газу на Криворіжжі за 2019 рік зменшилися на 12,9 %

Укргазбанк першим надаватиме кредитні гарантії підприємцям в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%"

Обсяги протранспортованого газу споживачам Миколаївській області в 2019 році скоротились на 18%

Український фармацевтичний конгрес 2020 – провідний майданчик для обговорення питань, які турбують представників індустрії

ТРК "Солнечная Галерея" і City Mall преміювали на українському Retail Awards

Задля збереження трудового колективу АТ "Хмельницькгаз" продовжуватиме діалог з Регулятором щодо підвищення зарплат газовиків

Кожен четвертий клієнт "Волиньгаз Збуту" користується "Особистим кабінетом"

Дієві стратегії в кіберпросторі: теми та спікери

Медичний бізнес в 2020: ТОП 5 ідей

15 тисяч боржників "Дніпропетровськгаз Збут" отримали попередження про відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА