15:36 19.09.2019

Національний експертно-будівельний альянс готовий оцінювати проекти для Фонду енергоефективності – В.Лещинський

1 хв читати
Національний експертно-будівельний альянс готовий оцінювати проекти для Фонду енергоефективності – В.Лещинський

"Національний експертно-будівельний альянс розробляє проекти з енергоефективності. Наші сертифіковані експерти можуть оцінювати проекти, які подають для кредитування ОСББ. Це дасть можливість використовувати новітні технології або енергозберігаючі матеріали та знизить витрати як тепла, так і коштів для мешканців багатоквартирних будинків", - заявив Віктор Лещинський, голова НЕБАУ в Києві під час презентації Фонду енергоефективності.

В Україні близько 230 тисяч багатоквартирних будинків, з них 25% управляються ОСББ. З 2013-го року ОСББ отримують кредити для зниження енергоспоживання. У Національному експертно-будівельному альянсі відзначають, що за останні три роки якість проектно-будівельної документації помітно зросла. Однак, лише з нинішнього року з'явилася вимога від Мінпаливенерго енерго-паспорта і енерго-сертифікату для споруд.  "Ми в альянсі пропонуємо переглянути цю вимогу: обов'язковий сертифікат після проведення енерго-аудиту видавати після завершення об'єкта і введення його в експлуатацію. Тоді саме енерго-аудитори зможуть проаналізувати склад матеріалів, з яких побудований будинок і перевірити їх перед введенням в експлуатацію на живому прикладі ", - пропонує Віктор Лещинський.

Голова НЕБАУ також вважає досить високим нинішній відсоток розробок ОСББ з Фондом енергоефективності – 15%. Адже, по суті, ОСББ - це добровільні співтовариства власників житла і вони мало співпрацюють з кредитно-фінансовими організаціями. Робота ж з Фондом - прекрасний практичний приклад, вона дозволяє зробити житло більш сучасним, економним і зручним для мешканців.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА