16:29 19.11.2019

В Чернігівській області за останні два місяці виявили 353 випадків крадіжок газу

2 хв читати

З початку осені з боку побутових споживачі спеціалістами АТ "Чернігівгаз" виявлено більше 350 випадків порушень пов’язаних з обліком природнього газу, з яких 121 – пов’язані з втручанням в роботу засобу вимірювальної техніки (ЗВТ), 22 – несанкціоноване відновлення газопостачання. За вказані порушення фізичним особам-порушникам донараховано більше ніж 310 000 грн.

Всі лічильники газу підлягають обов’язковій повірці, оскільки це складний механізм, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів. Саме під час таких повірок, а також безпосередньо під час перевірки лічильника (зняття контрольних показань, контрольного огляду) і виявляються факти несанкціонованого втручання в роботу вимірювального приладу.

В разі підтвердження факту несанкціонованого втручання в ЗВТ власник приладу зобов’язаний відшкодувати збитки Оператору ГРМ за проведення експертизи, вимушений буде придбати новий лічильник газу за власний кошт, а також йому буде донараховано не облікований об’єм (обсяг) природнього газу.

В жовтні, одного з таких недобросовісних споживачів виявили в місті Ніжин, Чернігівської області. Споживач Т самовільно втрутився в конструкцію лічильника за що і отримав донарахування на суму більше ніж 16 тисяч грн.

Послуга періодичної повірки лічильника для фізичних осіб здійснюється за рахунок АТ "Чернігівгаз". Сюди ж входить демонтаж, транспортування та монтаж облікового приладу. У випадку позачергової повірки за вимогою споживача всі витрати пов’язані з процедурою компенсуються останнім.

Також у разі відмови в доступі до об’єкта побутового споживача представнику АТ "Чернігівгаз" для знаття лічильника на періодичну повірку ( або для його монтажу після повірки) споживачу змінюється режим нарахування об’ємів природного газу відповідно до вимог Кодексу ГРС.

Довідка:

Повірка лічильників газу здійснюється згідно із Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність"Порядком подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів

України від 08.07.2015 № 474 (далі – Порядок), Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1379/27824

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Геннадій Новіков: такої системи продажу землі, яку намагається протягнути влада, немає в жодній країні світу

60 тисяч споживачів газу Вінниччини отримують пільги на газ в грошовій формі

Київстар визнано платником податків №1 у галузі зв’язку

"Ми пишаємося вами. Ви – наші Герої": миколаївці зустріли бійців 36-ї ОБМП та 406-ї ОАБ, які повернулися з зони проведення ООС

8, 9 та 10 грудня дивіться телеканал “НАШ” та будьте в курсі всіх важливих подій нормандської зустрічі!

Час #БОРЖОМИТИ з оновленим новорічним дизайном

Цьогоріч на Миколаївщині придбано житло для 16-ти сімей, що потребують поліпшення житлових умов

Понад 62 тис. споживачів газу на Рівненщині передають показання через "особистий кабінет" на сайті 104.ua

Спікерами Kyiv iGaming Affiliate Conference стануть представники українського державного сектору та європейські гемблінг-експерти

Аеропорт "Запоріжжя" - пріоритет Укргазбанку у фінансуванні корпоративного комуналу - Мецгер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА