16:34 02.12.2019

Майже 554 млн кубометрів газу розподілено споживачам Вінниччини за 11 місяців поточного року

2 хв читати

За січень - листопад 2019 року АТ "Вінницягаз" розподілено близько 554 млн м куб. блакитного палива споживачам регіону. Це на 17 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.

60% поставлених обсягів припадає на побутових споживачів. Населенню доставлено майже 321 млн куб. м. Решту обсягів отримали непобутові споживачі. Так промисловість Вінниччини спожила майже 130 млн куб. м газу, підприємства ТКЕ 92,5 млн куб. м, бюджетні організації – 11,1 млн куб. м, релігійні організації – 0,33 млн куб. м.

"Обсяги розподілу газу у 2019 році порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшились на 17 % або 11,7  млн куб. м. Така тенденція спостерігається вже третій рік поспіль по всіх категоріях споживачів." - говорить комерційний директор АТ "Вінницягаз" Володимир Антошко.

Надходження коштів від надання послуг з розподілу газу залежить від розподілених об’ємів енергоресурсу. З року в рік обсяги споживання блакитного палива в регіоні зменшуються, відповідно зменшуються й надходження за надані послуги. В свою чергу газорозподільні мережі потребують обслуговування незалежно від обсягів споживання. Тариф на розподіл природного газу не переглядався НКРЕКП вже майже 5 років. З вартості одного кубометра АТ "Вінницягаз" отримує лише 82 коп. з ПДВ. Через занижений тариф Оператори ГРМ несуть мільйонні збитки.

Ситуацію ускладнює заборгованість перед підприємством за надані споживачам послуги розподілу газу, що на кінець листопада сягнула понад 11,7 млн. грн. З них 97 % боргують підприємства – виробники теплової енергії. Решту – пбюджетні організації та комунально-побутові підприємства.

Основною сферою діяльності АТ "Вінницягаз" є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %. Природний газ отримують 450 тис. сімей і майже 4,8 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  781 978, 504 тис. кубометрів природного газу на рік. АТ "Вінницягаз" входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2018 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Інтерфакс-Україна" оголошує про початок публікації авторських колонок

Ощадбанк уп’яте підтвердив звання провідного банку України

Круглий стіл "Консолідована позиція учасників сонячної енергетики щодо вдосконалення законопроекту 3658 та пропозиції щодо відновлення інвестпривабливості"

"Закарпатгаз Збут" продовжує постачання газу за регульованими цінами до серпня

Зірка телесеріалу "Школа" та музикант стали головними акторами першого українського TikTok-серіалу від Київстар

Соціально-екологічна програма Моршинської "Разом за природу" закликає сортувати пластик разом із "Зеленою Торбою"!

Чи є в державному бюджеті зайвих 300 млн гривень?!

МФО після карантину: перспективи галузі

В IT-компанії розповіли, скільки інтернет-магазинів українці відкрили за час карантину

Всього 165 грн. на місяць на 1 кілометр газопроводів передбачено на роботи з безпеки в діючому тарифі АТ "Хмельницькгаз"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА