19:37 05.12.2019

У Львові пройшов перший Регіональний Безпековий Форум молодих лідерів

3 хв читати

Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» за підтримки Посольства Канади в Україні провів перший Регіональний Безпековий Форум молодих лідерів. Участь в форумі взяли 100 переможців конкурсу із західних областей України. Це - лідери віком 18-28 років, які досягли значних успіхів у навчанні, політиці, державному секторі, суспільній діяльності, у сфері міжнародних відносин;  мають активну громадянську позицію; добре орієнтуються в питаннях державотворення, міжнародних відносин, міжнародної безпеки.

Тема Форуму: «Міжнародна коаліція на підтримку України: як захистити і посилити нашу солідарність». Він пройшов напередодні зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії, яка запланована на 9 грудня 2019 року у Парижі. У центрі розмови – російська агресія проти України і війна на Донбасі.

Перед учасниками виступили Прем’єр-міністр України (2014-2016) та Засновник Фонду «Відкрий Україну» Арсеній ЯЦЕНЮК, Міністр екології та природніх ресурсів України (2016-2019) Остап СЕМЕРАК, Голова Представництва НАТО в Україні Александер ВІННІКОВ, Новопризначена Посол Канади в Україні Лариса ГАЛАДЗА, Надзвичайний та Повноважний Посол Володимир ВАСИЛЕНКО, та інші.

У своєму виступі Арсеній Яценюк зазначив, що головне чого чекають від Президента Володимира Зеленського на переговорах в Парижі – це чітка, державна, національна, незалежна позиція: «Позиція, яка не дасть можливості нікому трактувати її чи німецькою, чи англійською, чи російською, чи французькою. А позиція, яка викладена українською і має одне беззаперечне трактування. Проявити силу. З цього починаються кожні переговори».

Він додав, що сьогодні виповнилося 25 років з часу підписання Будапештського меморандуму і закликав зробити з цього висновки: «Прошу Президента України зробити ці висновки і не приїхати з Нормандії з новим «Будапештом».

А посол Джон Гербст підкреслив, що Президент має бути впевненим, що його позиція відображає волю українського народу: «Він має переконатися, що яку б позицію він не зайняв – це позиція, яку його народ і політичний клас в Україні підтримає. Мені здається, що мені не треба йому про це казати, вірю, що він це розуміє. Але йому також треба розуміти, що хоч він і шукає певного рівню гнучкості в перемовинах з Путіним, він не має права втрачати своїх людей».

В свою чергу Президент Центру вивчення і дослідження політичних рішень (Франція) Ніколя Тензер вважає, що на саміт «нормандського формату» стає тестом і для самих європейців на послідовність у підтримці України: «Зустріч «нормандського формату» в понеділок буде ключовим тестом. Тестом, звичайно, на послідовність таких країн, як Франція і Німеччина. І я в цьому плані досить оптимістичний».

Остап Семерак вважає, що на солідарність ЄС з Україною може негативно вплинути брак досвіду представників влади: «Низький рівень професійності і відсутність досвіду, з моєї точки зору поки що є фактором, який негативно впливає на просування реформ, який негативно впливає на формування солідарності з Європейським Союзом».

Підбиваючи підсумок дискусії, член наглядової ради фонду «Відкрий Україну», заступник міністра закордонних справ України (2014) Данило Лубківський наголосив, що місія державності України – зміцнити Європу і вберегти Росію від екзистенціальної катастрофи, але для цього українцям треба навчитися розраховувати свої сили. «Саме Українська державність стримує всіх наших сусідів від того, щоб впасти в будь-які крайнощі, які б могли передбачати поширення ксенофобії, шовінізму і будь-яких лих, які б були і панували, і знищували цю частину Європи», - підкреслив він.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єра наймасштабнішого балетного шоу пройде в Україні

60 тисяч споживачів "Івано-Франківськгаз Збуту" отримують монетизовані пільги

ПАТ "Донбасенерго" готується до проходження зовнішнього інтегрованого аудиту та переходу на міжнародний стандарт ISO 45001:2018

21 січня Асоціація більярду Київського національного університету імені Тараса Шевченка відзначила своє десятиліття

Подоляни за доставку газу сплачуватимуть за окремим рахунком

Укргазбанк виходить в лідери по обслуговуванню підприємців - Євген Мецгер

2,5 тисячі споживачів газу на Миколаївщини реструктуризували свої борги за газ

Українці спрямували понад 1,3 мільярда своїх заощаджень на покращення екології - Кирило Шевченко

За спожитий у січні газ закарпатцям надійде два окремі рахунки

Ощадбанк – лідер ринку за приростом кредитного портфеля малого та середнього бізнесу у 2019 році

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА