17:26 14.01.2020

Юрій Моша про переваги інвестиційних віз, зокрема EB-5

4 хв читати

 Фото з "International Luxury Property and Residency Expo", Київ, вересень 2019 року

У зв'язку з подачею президентом Зеленським у Верховну Раду України законопроекту про внесення змін до деяких законів України з питань громадянства, останніх кілька тижнів, тема другого паспорта не сходить зі сторінок національних ЗМІ. Експерти і економісти аналізують переваги подвійного громадянства в декількох різних ракурсах. Деякі, навіть, підраховують можливі дивіденди від надання українського громадянства іноземцям, в першу чергу інвесторам, готовим вкласти свої капітали в розвиток економіки держави. Правда, згідно з торічнім дослідженням інвестиційної привабливості країн по всьому світу, Україна зайняла 58-му місці, найнижчу сходинку серед країн Європи. За результатами 2019 го, країна опустилася в світовому рейтингу паспортів на 2 позиції.

З огляду на цей факт, я б хотів акцентувати увагу на іншому аспекті, актуальному для заможних громадян України, які прагнуть зберегти свій автентичний паспорт, але при цьому, готові інвестувати в економіку прогресивних держав. Йтиметься про інвестиційні візи - найпопулярніший спосіб отримання посвідки на проживання з можливістю натуралізації. Згідно експертних оцінок, найбільш привабливими європейськими країнами, які надають інвестиційні візи для іноземців, є Великобританія, Кіпр, Португалія, Греція, Мальта та Іспанія. У світовому масштабі, безумовний лідер - США, за ним йдуть Австралія, Сінгапур і ОАЕ.

Серед умов отримання посвідки на проживання в зазначених країнах найбільш поширені: інвестування в нерухомість, поповнення цільових державних фондів; покупка боргових інструментів емітованих державою (облігації, казначейські векселі тощо. п.) і інвестування в бізнес (в статутні капітали підприємств). Остання умова присутня в програмі по отриманню інвестиційної візи Tier 1 Investor від Великобританії і ЕВ-5 від Сполучених Штатів Америки. До слова, ці держави не перешкоджають наявності подвійного громадянства у своїх громадян. Чого не скажеш, про Німеччину, Норвегії, Данії і Еміратах.

Рейтинг інвестиційної привабливості країн світу, проведений в кінці 2018 року, виділяє США як лідера по залученню інвестицій в бізнес. Штатам вдалося залучити $ 296.4 мільярдів прямих інвестицій від зарубіжних інвесторів, що на 8.7% більше, ніж в 2017 році. Стабільно, велика частина інвестицій в американський бізнес приходить від приватних інвесторів з Китаю, вони ж - найчисленніша частина заявників на інвестиційну візу EB-5: з 9602 заявок на візу в 2018 році, 4642 заявки надійшли від інвесторів з Китаю. У той же час, кількість заявників з України не перевищує декількох десятків на рік (примітка. - загальна кількість іммігрантів з України в США щорічно зростає). Час очікування на розгляд українського заявника за програмою EB-5 не перевищує часу, необхідного для розгляду будь-якого іншого заяви на отримання імміграційної візи (в середньому, 9-18 місяців). Зі вступом в дію закону про подвійне громадянство я вангую динаміку зростання кількості українських заявників на візу EB-5.

Головна перевага імміграції за програмою EB-5 - відсутність вимог у вигляді сертифіката на знання англійської, спеціальної освіти чи досвіду роботи. Саме невідповідність цим критеріям, найчастіше, є причиною відмови на отримання інших віз США. Все, що необхідно для отримання інвестиційного візи EB-5 - готовність заявника вкласти в американську економіку від 900 тис. USD до 1 млн. 800 тис. USD. Розмір інвестиційного порогу для різних областей США визначається TEA (цільові області зайнятості). Для областей, віднесених до TEA, потрібно менший інвестиційний поріг ($ 900 000).

Найбільш привабливі серед інвесторів ЕВ-5 - Нью-Йорк, Каліфорнія, Техас і Флорида. Інвестиції в ці регіони становлять $ 900 000. Згідно з умовами програми, сфера інвестування не важлива, головне - щоб проект відповідав її вимогам. Основна умова ЕВ-5 складається в стабільному розвитку інвестованого проекту протягом наступних 5 років і створенні 10 робочих місць з повною зайнятістю. Одержувачі ЕВ-5 можуть самостійно визначити область інвестування, але я рекомендую звертатися по допомогу до спеціалізованих компаній і тим самим виключати ризики. В ідеалі, підготовкою пакету документів для отримання візи EB-5, як і інвестиційних віз інших держав має займатися імміграційний консультант і юрист. Імміграційний консультант, як правило, допомагає підібрати клієнту область інвестування і інвестиційний фонд.

Компанія "Другий паспорт" представляє партнерський фонд, що спеціалізується на будівництві в Нью-Йорку. Фонд володіє власними активами і працює з відомим нью-йоркським девелопером, у якого земля знаходиться у власності і не пов'язана з кредитними історіями. Фонд має успішну історію реалізованих проектів. Основний напрямок діяльності - будівництво соціальних об'єктів, наприклад, чартерних шкіл. Це напівприватні, напівдержавні установи. Перший об'єкт вже запущений і розташовний в сучасній будівлі, недалеко від центру Нью-Йорка. Другий в стадії розвитку. У США подібні установи - стабільний і довгостроковий бізнес. Наступний проект фонду - торговий комплекс. Задля забезпечення робочих місць регіон будівництва ідеальний. Нью-Йорк це найбільше і заможніше місто Штатів. І ще важливо, що керівник фонду, готовий завжди зустрітися особисто з потенційними інвесторами. Він вільно володіє російською мовою. Як фахівець, що працює в імміграційній сфері більше 10 років, я б рекомендував претендентам в процесі отримання візи ЕВ-5 акцентувати увагу на компактних, але перспективних інвестиційних об'єктах. Великі проекти не завжди успішні, їх розвиток пов'язаний з великими ризиками. Засоби витрачені в проекти-банкрути з боку США не компенсуються і ЕВ-5 віза анулюється.

Засновник імміграційної компанії "Другий паспорт"
Юрій Моша

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА