11:18 24.01.2020

За спожитий у січні газ закарпатцям надійде два окремі рахунки

2 хв читати

Починаючи з січня, закарпатці сплачуватимуть за газ двома окремими рахунками. Один з них надходитиме від постачальника газу і стосуватиметься оплати за фактично спожитий газ, а другий – від оператора ГРМ (АТ «Закарпатгаз») за послугу розподілу (доставки) газу.

Тариф за доставку для оператора АТ “Закарпатгаз”, як і для інших аналогічних компаній, встановила Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг. Для АТ “Закарпатгаз” цей тариф становить 1,04 грн без ПДВ (1,25 грн з ПДВ) за 1 куб. м газу.

«Такі кроки — вимога часу та європейської спільноти. Адже саме відокремлення плати за доставку газу значно спрощує вибір постачальника (продавця) газу. Цей процес розпочався ще у 2015 році, коли був прийнятий закон “Про ринок природного газу”, який встановлює принцип вільного вибору постачальника», — прокоментувала комерційний директор АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

Платіж за доставку газу жодним чином не залежить від ринкових коливань. Натомість він обраховується, виходячи з реального об’єму споживання газу за попередній газовий рік. Газовим роком називають період з 1 жовтня одного року по 31 вересня наступного. 

«Послуги розподілу включають у себе транспортування газу розподільчими газопроводами, облік газу, ремонт, заміну та обслуговування газопроводів, аварійне обслуговування, повірку та заміну несправних лічильників, обслуговування у Центрах обслуговування клієнтів тощо», — сказала Юлія Соколова.

Щомісячний платіж за доставку газу буде однаковим та незмінним, на відміну від ціни самого газу, яка може змінюватися щомісяця або щоквартально. А тому навіть взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, він залишається сталим.    

«За даними опитування, яке провели фахівці Київського міжнародного інституту соціології, в опалювальний сезон 27% споживачів сплачують за спожитий газ понад 2000 гривень на місяць. Завдяки новій системі тарифів вони зможуть зменшити витрати, оскільки вартість доставки газу, вони сплачуватимуть впродовж року рівними частинами», — пояснила комерційний директор АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

За грудень 2019 року закарпатці ще отримають квитанції без розділення, у якій показані 4 складові вартості газу.

 

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Майже 88 тисяч закарпатців користуються «Особистим кабінетом»

“Моршинська” оновлює дизайн пляшки

Споживачі газу на Житомирщині боргують майже 610 млн гривень

WINDROSE вперше поєднає схід, захід, північ та південь України гнучким графіком польотів

Спікери Biohacking Conference Kyiv: досвідчені біохакери, науковці, експерти з медитації та фейсфітнесу

SEО-просування, яке буде працювати. Безкоштовна онлайн-конференція SEO Day

"Чернівцігаз" продовжуватиме діалог з Регулятором щодо підвищення зарплат газовиків до середніх по промисловості

Наші клієнти розмістили понад 2,4 млрд грн на екодепозиті "Укргазбанку" - Шевченко

АТ "Миколаївгаз" продовжує діалог з НКРЕКП щодо підвищення зарплат газовиків до середніх по промисловості

АТ "Миколаївгаз" продовжує діалог з НКРЕКП щодо підвищення зарплат газовиків до середніх по промисловості

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА