14:17 21.02.2020

"Електронна торгова марка" під загрозою рейдерства - ДП "Держінформаналітика"

3 хв читати

Державне підприємство "Держінформаналітика" не згідне з трактуваннями  міністра Кабінету Міністрів України Дмитра Дубілета  щодо роботи проекту "електронна торгова марка", метою якого є державної політики щодо детінізації економіки та захисту споживачів від контрафактної (підробної) продукції.

Про це заявив Кирило Маслов, керівник "Держінформаналітика" під час прес-конференції в Інтерфаксі.

"Кілька місяців тому,  з метою реалізації державної політики щодо детінізації економіки та захисту споживачів від контрафактної (підробної) продукції Уряд України в особі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України доручив підпорядкованому державному підприємству "Держінформаналітика" розпочати роботу із створення державної інформаційної аналітичної системи моніторингу, аналізу та контролю обігу товарів та обробки отриманої інформації відповідно до потреб державного управління. Згідно статуту, підприємство "Держінформаналітика" є повністю державним комерційним підприємством,  заснованим на державній власності, та  в своїй діяльності керується зокрема, наказами Уповноваженого органу управління – Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України", - повідомив Кирило Маслов.

Окрім цього Маслов додав, що між державним підприємством "Держінформаналітика", та іноземною компанією, на виконання доручення Міністерства економічного розвитку та торгівлі України укладено угоду щодо участі іноземної компанії в якості інвестора у створенні в Україні державної аналітичної системи.

"Враховуючи, що на даний час у державі бракує коштів на фінансування інноваційних проектів,  Державна інноваційна фінансово-кредитна установа оголосила та провела конкурс  з метою пошуку інвестора для фінансування зазначеного проекту. Переможцем конкурсу, держава Україна в особі Державної інноваційної фінансово-кредитної установи визначила компанію"Azatek"з Гонконга. Через заяви Дубілета складається враження, що держава не збирається виконувати взяті на себе зобов’язання в рамках інвестиційної угоди, створює небезпечні фінансові ризики для держави, не бажає боротись з тіньовим обігом товарів, послуг, контрафактними продуктами, які шкодять економіці", - повідомив Маслов.

"Відповідно чинного розпорядження КМУ Гонконг не є офшорної зоною, як це вважає пан Дубілет. Інвестиційний клімат в Україні буде під загрозою, якщо окремі чиновники далі будуть вести непрогнозовану та нестабільну поведінку: з одного боку президент Володимир Зеленський закликає інвесторів, глава уряду Олексій Гончарук запускає реформи для покращення інвестиційного клімату, а деякі міністри грають у свою гру і все роблять на перекір планам президента та прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Здається, що деякі посадовці вже відчувають себе главою уряду", - відповіла Ольга Лазарєва, представник компанії інвестора "Azatek".  

Учасники конференції повідомили, що державою Україна, в особі міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова було доручено державному підприємству "Держінформаналітика" взяти участь у пілотному проекті з маркування певного визначеного переліку лікарських засобів з питань створення відповідної системи обліку та маркування. А цьому рішенню передували робочі консультації, зустрічі та наради у МОЗ.

І цікаве, як кажуть певні посадовці, у Кабміне те, що влада сама завізувала своїм рішенням важливість проекту, а тепер деякі теперішні її представники говорять протилежне. Висновок один – певні посадовці, автори мессиджів, хочуть, як їх попередники, в черговий раз засунути руки у державний гаманець та розкрасти бюджетні кошти, а щодо національних інтересів ніхто не згадує.

Проект володіє авторським правом і таким чином є захищений законом, каже Кирило Маслов. Зараз складається враження що його хочуть банально рейдувати та привласнити. З одного боку ми в Україні створюємо антирейдерські інституції, а з іншого самі чиновники використовують ці злочинні методи, використовуючи свою владу та службове становище. Він також додав, що даний проект вже будуть впроваджувати в інших країнах, де реально хочуть боротись з контрабандою та підробками.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

5 тисяч нових продуктових наборів і понад 2 тисячі благодійників – волонтерська платформа "Солідарність" набирає обертів

Центр громадського здоров’я МОЗ України: Як правильно носити медичну маску та рукавички

Рівень розрахунків за розподіл газу на Вінниччині у березні склав 60%

BARRISTERS: Як повернути кошти, сплачені туроператору?

Шахраї пропонують послуги кредитування, називаючись представниками Торгово-промислової палати України

Відкрите звернення асоціації "Виробники ліків України" до президента, прем'єр-міністра, інших високопосадовців

Рівень розрахунків за доставку газу в березні складає 63% - АТ «Житомиргаз»

Майже 10,5 тис. клієнтів АТ "Дніпрогаз"  користуються чат-ботом 7104ua у месенджері Viber

В Асоціації стивідорів Одеського порту розповіли, як допомагають боротися з коронавірусом

Благодійний фонд родини Жебрівських передав 300 наборів із ліками першої необхідності пенсіонерам "Фармак"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА