16:54 19.05.2020

За перший квартал 2020 року "Чернігівгаз" зазнав збитків на 40 мільйонів гривень

2 хв читати

40 мільйонів гривень – такі збитки отримало АТ «Чернігівгаз» за перші три місяці 2020 року. Це сталося через затвердження НКРЕКП збиткового тарифу на перше півріччя  -  він покриває лише 82% собівартості послуги з доставки газу.

 

Наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапне приведення тарифу на доставку газу до економічно-обґрунтованого рівня: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Тариф, що діє в першій половині 2020 року, все ще є збитковим для компанії.

Через збитки «Чернігівгаз» не може в повній мірі профінансувати заплановані ремонтні роботи за інвестиційною програмою, замінити зношене обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування.

 

В умовах тарифного дефіциту всі отримані від сплати за доставку газу кошти компанія мусить спрямовувати на пріоритетні напрямки – зокрема, роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Ускладнює ситуацію несвоєчасна оплата доставки газу  споживачами – борг сягнув 16 мільйонів гривень. 

 

«Попри все «Чернігівгаз» працює нині в посиленому режимі, адже наше першочергове завдання, особливо в режимі карантину - безаварійність та безперебійність газопостачання. За 2 місяці карантину наші аварійні бригади виїздили на виклики більш як півтори тисячі разів. Ми першочергово направляємо кошти на здійснення аварійних та нагальних ремонтно-відновлювальних робіт, тим часом більшість планових робіт знаходяться в режимі простою та очікування через нестачу фінансування»,  - розповідає технічний директор АТ «Чернігівгаз» Ігор Швець.

 

 Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ «Чернігівгаз» з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

 

 

Довідка: АТ «Чернігівгаз» - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території Чернігівської області.

 

РГК - сервісна компанія, яка надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу в енергетичній сфері, спрямованих на підвищення стандартів обслуговування та надійності газопостачання. Клієнтами компанії є 20 газорозподільних компаній, що забезпечують розподіл газу для більш ніж 8 млн клієнтів на газопроводах протяжністю 250 тис км.

 

АТ "Чернігівгаз" обслуговує 357 тисяч споживачів у категорії "населення" та 2041 промисловий і комунальний об’єкт.  У 2019 році АТ «Чернігівгаз» доставило 481,8 млн куб.м газу. Загальна протяжність газопроводів, які обслуговує компанія, складає  13,8 тис. км.

 

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Інтерфакс-Україна" оголошує про початок публікації авторських колонок

Група АГРОТРЕЙД закінчила посівну: основні роботи виконано до початку дощів

АДС АТ "Рівнегаз"понад півтори тисячі разів виїжджали на виклики за період карантину

Національна платформа: спираємося на іноземний досвід, але прагнемо створити саме українську модель перехідного правосуддя

"Київгаз": кількість онлайн платежів зросла на 43%

Основні вигоди/переваги для транспортного сектору, якщо Закон "Про внутрішній водний транспорт" буде прийнятий Верховною Радою України

Чат-бот у Viber використовують для розрахунків за газ понад 24 тисячі клієнтів "Запоріжгаз Збут"

57%  учасників акції "Твоя енергонезалежність" на Волині залишили акційні кошти для подальшої оплати за газ

За період карантину 92 тис. клієнтів АТ "Хмельницькгаз" сплатили за доставку газу онлайн

Під час карантину 90% клієнтів ТОВ "Харківгаз Збут" своєчасно сплачують за газ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА