16:24 05.06.2020

До уваги журналістів: прес-конференція "Інвестиційний колапс чи "зелений компроміс": що обирає Україна?"

2 хв читати

9 червня о 12:00 в КВЦ “Парковий” відбудеться спільна прес-конференція Української асоціації відновлюваної енергетики, Європейсько-українського енергетичного агентства та Української вітроенергетичної асоціації на тему “Інвестиційний колапс чи “зелений компроміс”: що обирає Україна?”

За останні 9 місяців політика України щодо розвитку відновлюваної енергетики деградувала з максимально сприятливої до повністю неприйнятної для залучення інвестицій. Галузь, до якої було залучено понад $10 млрд, з яких майже третину забезпечили іноземні інвестори. Та тепер держава заявляє про намір відмовитися від взятих на себе зобов’язань та фактично ставить хрест на реалізації програми “зеленого” переходу України до 2050 року.

На сьогоднішній день тривають переговори між Кабінетом міністрів України та інвесторами у відновлювані джерела енергії (ВДЕ) щодо вирішення боргової проблеми держави перед сектором ВДЕ та реструктуризації “зелених” тарифів. Попри складний переговорний процес, представники профільних асоціацій - виробників ВДЕ та міжнародних інвесторів висловлюють надію на досягнення компромісів із Урядом та Міністерством енергетики та захисту довкілля України.

Усвідомлюючи критичну ситуацію в енергетичній галузі, яка ускладнилась пандемією коронавірусу, інвестори у ВДЕ готові йти на поступки, допомогти Україні повернутися на шлях економічного зростання та зберегти інвестиційну привабливість країни на міжнародній арені. Про це інвестори у ВДЕ наголошували в офіційних листах до Президента України Зеленського В.О. від 29.05.2020, голови Кабінету міністрів України Шмигаля Д.А. та тимчасово виконуючої обов’язки Міністра енергетики та захисту довкілля України Буславець О.А. від 20.05.2020.

Разом із тим, зважаючи на комплексність енергетичної проблеми, вирішення якої потребуватиме скоординованих дій Уряду, Національного банку України, НКРЕКП та Верховної Ради, інвестори у ВДЕ вважають за необхідне звернутися до Президента України та повідомити громадськість про результати усіх попередніх переговорів із представниками влади, а також про ймовірні наслідки затягування переговорного процесу або відсутності компромісу для енергетичного, фінансового та промислового секторів економіки України.

Участь у прес-конференції візьмуть:

●       Карл Стурен, акціонер та генеральний директор Vindkraft Ukraina;

●       Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації;

●       Філіп Лекебуш, генеральний директор “ДТЕК ВДЕ”;

●       Магнус Йохансен, Генеральний директор NBT в Україні, член ради Європейсько-українського енергетичного агентства;

●       Нарек Арутюнян, засновник Rengy Development, співзасновник член УАВЕ;

●       Аліна Свідерська, директор з розвитку бізнесу Scatec Solar, член ради Європейсько- член ради Європейсько-українського енергетичного агентства;

●       Представник ЄБРР

Модератор: Сергій Євтушенко, керівний партнер UDP Renewables, член УАВЕ

Акредитація для ЗМІ проходить за посиланням: https://forms.gle/iwRc9xbBkbgAqiwF8

Телефони прес-служби:

+38 068 886 03 39 - Лара Високовська

+38 098 101 40 60 - Юрій Сергач

 

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зірка телесеріалу "Школа" та музикант стали головними акторами першого українського TikTok-серіалу від Київстар

"Інтерфакс-Україна" оголошує про початок публікації авторських колонок

Соціально-екологічна програма Моршинської "Разом за природу" закликає сортувати пластик разом із "Зеленою Торбою"!

Чи є в державному бюджеті зайвих 300 млн гривень?!

МФО після карантину: перспективи галузі

В IT-компанії розповіли, скільки інтернет-магазинів українці відкрили за час карантину

Всього 165 грн. на місяць на 1 кілометр газопроводів передбачено на роботи з безпеки в діючому тарифі АТ "Хмельницькгаз"

Виготовлено 30 років тому: чи мають газопроводи термін придатності

Завдяки Зеленському врятували українського виробника шпалер – голова Чернігівської ОДА Прокопенко

Клієнти ТОВ "Хмельницькгаз збут" на 37% зменшили заборгованість за використане блакитне паливо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА